Dzień osób Niepełnosprawnych

Dnia 3 grudnia 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, dedykowany niepełnosprawnym kolegom i koleżankom, uczącym się w ZSI. „Mimo, że uczymy się w szkole integracyjnej, o integracji wiemy ciągle za mało” – usłyszeliśmy w słowie wstępnym. Apele i inne uroczystości, poświęcone idei integracji, znakomicie przybliżają wspomniane zagadnienia i pozwalają lepiej zrozumieć świat osób z niepełnosprawnością.

W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wielu uczniów, od najmłodszych, aż po gimnazjalistów. Przebojem apelu stała się piosenka pt.„Przyjaciel” w wykonaniu klasy IIa, występ taneczno-wokalny Błażeja Machaja i jego koleżanek z klasy VIc, występ taneczny dziewcząt z gimnazjum. Wszystkim bardzo spodobała się piosenka z wykorzystaniem języka migowego, zaprezentowana przez uczniów z klasy VIb. Prawdziwe talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy IVa, którzy na szkolnej scenie odegrali baśń pt. „Królewna Śnieżka”. Przedstawiciele Kółka Humanistycznego  (kl. IIb i IIc gimnazjum) zaprezentowali wiersze naszej niepełnosprawnej, nieżyjącej już koleżanki – Agnieszki Podkoń. Tego dnia nadano oficjalną nazwę Kątkowi Poetyckiemu, znajdującemu się  na stronie internetowej  naszej szkoły. Od dziś nosi on oficjalną nazwę: Katek Poetycki im. Agnieszki Podkoń. W apel włączył się także Wolontariat Szkolny i Redaktorzy Gazetki Szkolnej. Konferansjerami byli Paulina Kłąb (kl. VId) oraz Sebastian Olak (klasa IIa gim. ).

 Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu – w szczególności p. M. Chadamik, E. Wacławek, A. Zglińskiej, T. Antoniak, D. Błażejewskiej, K. Rosińskiej i J. Michalak i E.Smolarek. Paniom A. Kędziorze i E. Lasce składamy podziękowanie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i udostępnieniu sprzętu informatycznego.

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność