Dzień Patrona

„Przyjaźń rodzi przyjaźń, życzliwość wywołuje życzliwość”… Autorka tych słów – Maria Grzegorzewska jest Patronem naszej szkoły. W tym roku, w kwietniu, przypadła 125 rocznica urodzin wybitnej nauczycielki, pedagoga, człowieka życzliwego innym – szczególnie niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy.

Rocznicę tę uczciliśmy szczególnie – obchodząc w naszej szkole Dzień Patrona, w całości poświęcony Marii Grzegorzewskiej.

W szkolnej uroczystości uczestniczyli wraz z nami zaproszeni Goście: Przedstawiciele Władz Miasta, Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie szkoły, Przedstawiciele skierniewickich placówek wychowawczo – opiekuńczych, pracownik naukowy Akademii Pedagogicznej w Warszawie i wielu innych, którym serdecznie dziękujemy za obecność, miłe słowa i ciepłe przyjęcie wszystkich naszych starań.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zebranych Gości i przedstawieniem przygotowanym przez uczniów i nauczycieli. Przez cztery pory roku, wraz z Lotosem – niezwykłym kwiatem szukającym przyjaciół – wędrowaliśmy przez rok szkolny, nasze  zwyczaje i tradycje. Tego dnia mieliśmy także okazję uczestniczyć w quizach i konkursach związanych z  życiem i dorobkiem naukowym Marii Grzegorzewskiej. Rozegraliśmy także zawody sportowe i walczyliśmy w klasach o statuetkę „Super 9”.

Z okazji naszego święta otrzymaliśmy wspaniałe prezenty. Jednym z nich jest reprint Konstytucji 3 Maja ofiarowany przez Marszalek Sejmu RP panią Ewę Kopacz. Pozostanie z nami w szkole już na zawsze.

Ten dzień był inny niż pozostałe w roku. Spędziliśmy miło czas ucząc się i bawiąc. Mieliśmy okazję pobyć ze sobą, mając w pamięci, że ideą integracji jest współistnienie i współdziałanie wszystkich: zdrowych i tych, którzy wymagają szczególnej opieki i wsparcia. Dzień Patrona  udał się znakomicie; bo „Wszystko jest tu na  piątkę ,  a w zasadzie na Dziewiątkę”.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Sponsorom, bez pomocy których nasza uroczystość nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy w szczególności:

 •  Panu Tomaszowi Szymańskiemu

 reprezentującemu PZU S.A. Oddział Skierniewice

 •  Pani Annie Polit

reprezentującej PKO Bank Polski S.A. w Skierniewicach

 • Pani Beacie Fidrysiak

Kancelaria Notarialna w Skierniewicach

 • Panu Zbigniewowi Maratowi

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Marel”   w Dębowej Górze

 • Pani Janinie Placek, Panu Krzysztofowi Szafrańskiemu, Panu Bogdanowi Jaworskiemu

Firma maszyn ogrodniczych „Jagoda JPS” w Skierniewicach

 • Panu Bogdanowi Dudzie

Zakład Cukierniczy Lipce Reymontowskie

 •  Panu Wojciechowi Nicia

Cukiernia „Ciacholandia” w Skierniewicach

 • Pani Karolinie Antosik i Anecie Łyś

Salon Urody „Orchidea” w Skierniewicach

 • Pani Beacie Czyżewskiej

Fundacja „Chodźmy razem” w Skierniewicach

 •  Pani dr Barbarze Michalczuk

reprezentującej Instytut Ogrodnictwa  w Skierniewicach

 • Pani dr Lidii Sas-Paszt

reprezentującej Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach

 • Panu Leszkowi Trębskiemu

Prezydentowi Miasta Skierniewice

 • Panu Markowi Sikora

reprezentującemu Klub Sportowy Polonia

 

 

 DSC_0661

Czytaj więcej aby poznać wyniki konkursów sportowych

Poniżej przedstawiamy wyniki konkurencji sportowych „Superdziewiątka”

Gimnazjum

Szkoła podstawowa

 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność