Kamila Marat otrzymała tytuł laureata w 34. Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Był to konkurs literacki w kategorii prozy i poezji  zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.  Trzeba było zaprezentować swoje umiejętności poprzez napisanie kilku prac pisemnych, bądź wierszy. Na konkurs nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. 28 marca trzynastoosobowa komisja jurorów wyłoniła 134 Laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych. Wśród nich znalazła się Kamila, która otrzymała  zaszczytny tytuł  laureata za tekst prozatorski pt. ,,Dzieciństwo w czasach PRL-u”. Opiekunem zwycięskiej pracy jest wychowawca klasy-nauczycielka języka polskiego, Katarzyna Roszkowska-Żydowo.Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 21 maja 2018 roku w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Dotychczasowe osiągnięcia Kamili w konkursach literackich: kwiecień 2016 rok, kwiecień 2017 rok – wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej za tekst prozatorski pt.” Sen o popularności” (2016) i wiersz „Jesień” (2017), listopad 2017 – laureat Konkursu „PAPIERÓWKA” za opowiadanie pt.” Z pamiętnika Ligoliny”.

Wielkie gratulacje! To niesamowite zwycięstwo i duma dla szkoły i naszego miasta!  

Źródło

Zmiany w naborze uczniów na półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Skierniewice, organizatora półkolonii zimowych w szkołach, w bieżącym roku zapisując dziecko na półkolonie zimowe należy oprócz opłaty za wyżywienie uiścić opłatę w wysokości 25 zł – jeżeli dziecko będzie zapisane na jeden tydzień oraz 50 zł – jeżeli zostanie zapisane na dwa tygodnie.

Dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia jest warunkiem zapisania dziecka na listę uczestników półkolonii.

W przypadku dzieci objętych dożywianiem, istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na opłacenie pobytu dziecka na półkoloniach. Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych będą przeznaczone na zakup materiałów do prac plastycznych, gier, upominków, biletów wstępu do sal zabaw. Wpłaty dokonujemy w świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału uczniów już zapisanych poprzez
dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia.

Dzień 11 stycznia jest ostatecznym terminem zapisywania uczniów na półkolonie zimowe. Po tym terminie uczniowie nie będą już zapisywani. 

Accessibility