Kampania społeczna: Cała Polska myje ręce

O tym, jak ważne są czyste ręce nasi uczniowie mieli okazje dowiedzieć się 12 stycznia 2015 roku od koordynatorów kampanii społecznej Cała Polska Myje Ręce, którzy odwiedzili naszą szkołę. Umytych zostało 566 rąk 283 dzieci z klas 1-3 czyli aż 2830 czystych paluszków jednego dnia! Oficjalnie dołączyliśmy do grona czystych rąk!

Dzień rozpoczął się od prelekcji, na której organizatorzy kampanii uczyli dzieci dlaczego mycie rąk jest tak ważne, jakie są skutki zaniedbania higieny dłoni i gdzie jest najwięcej zarazków. Oprócz tego uczniowie zostali zaangażowani w czytanie wierszyków i naukę prawidłowego mycia rąk. Po skończonym apelu organizatorzy odwiedzili każdą klasę by powtórzyć najważniejsze informacje, wręczyć naklejki, które mają im przypominać o dbaniu o higienę dłoni i co najważniejsze – by umyć wspólnie ręce w łazience. Ta część była niezwykle entuzjastycznie odebrana przez uczniów naszej szkoły, którzy z chęcią nauczyli się jak prawidłowo wyszorować dłonie.
Na pamiątkę dostaliśmy, poza naklejkami z głównymi bohaterami kampanii – Zenonem i Januszem, również instrukcje poprawnego mycia rąk, które od poniedziałku wiszą w każdej łazience naszej szkoły! Dziękujemy za wizytę!

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność