Międzynarodowe zawody pływackie

Nawet w „weekend majowy” nasi pływacy nie odpuszczają sobie rywalizacji, 3 maja na skierniewickim basenie odbyły się pierwsze Międzynarodowe Zawody Pływackie „SPRINT” o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Współorganizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy działający przy naszej szkole. Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników z 24 klubów z całej Polski oraz z dwóch klubów z Ukrainy i jednego z Niemiec. Niemiecka reprezentacja to zawodnicy z klubu SV Gera z miasta partnerskiego dla Skierniewic. Rywalizacja o medale toczyła się w poszczególnych kategoriach wiekowych – do 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat, oraz kategoria OPEN. Bez względu na kategorie wiekową, wszyscy zawodnicy mieli możliwość startu w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym lub motylkowym, oraz 100m stylem zmiennym. Finałem zawodów był wyścig australijski. Nasi reprezentanci zgromadzili łącznie 43 medale, a wśród nich aż 12 najcenniejszych, złotych krążków. Najlepiej spisała się Klaudia Soliwoda, która wygrywała każdy swój wyścig. Wyprzedziła swoje rywalki zarówno w konkurencji 50m stylem grzbietowym i dowolnym, jak i w konkurencji  100m stylem zmiennym. Wspaniale spisała się Kornelia Walz, która zdominowała rywalizację w konkurencji  50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym. Kornelia zdobyła również srebrny medal w konkurencji  100m stylem zmiennym. Kolega z rocznika Korneli – Kacper Orzechowski – również wzbogacił się o kilka medali. Był on pierwszy w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz drugi w konkurencji  50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Na podium stawali również: Bartosz Brodowski, Kaja Dudek, Zuzanna Jędrzejczak, Andżelika Lipińska, Ernest Meszka, Katarzyna Sarna i Jakub Lesiński.  Na koniec rywalizacji wspaniały spektakl zafundowali kibicom zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do wyścigów australijskich, aż dwukrotnie zwycięzcami morderczych wyścigów zostawali nasi uczniowie Klaudia Soliwoda i Ernest Meszka nie dali się pokonać w finałowych wyścigach i to oni triumfowali w swoich kategoriach wiekowych.

 

 

 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność