Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

25 października 2013 świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: ,, Biblioteki  szkolne przygotowują uczniów do życia".

Nauczycielki bibliotekarki p. Katarzyna Obczyńska i p. Małgorzata Gomulska oraz nauczycielka plastyki p. Lucyna Synowiec zorganizowały konkurs plastyczny pt.: „Książki ożyły”.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli też wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat promujący czytanie o tytuł zgranej klasy. Nie zapomniano, także o gronie nauczycielskim. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w zabawie plastycznej „Mój ulubiony bohater książkowy”.

Kolejną atrakcją Dnia Bibliotek Szkolnych były zajęcia dla klas I szkoły podstawowej prowadzone przez uczennice klasy IIIc gimnazjum, w czasie których czytano wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy, a następnie przeprowadzono na ich podstawie konkurs.

Tego dnia w bibliotece było  tzw. „Słodkie  Wypożyczanie” – każde wypożyczające dziecko losowało pytanie dotyczące książek i otrzymywało słodycze.

Od 9:00 do 15:00 zorganizowane były zajęcia dotyczące dziejów komiksu i mangi z kursem praktycznego rysunku.

28 października odbyło się też spotkanie uczniów klas II i III szkoły podstawowej z p. Dominiką Dawidowicz – aktorką, dziennikarką radia RSC, która czytała dzieciom bajki.

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność