Międzyszkolny Konkurs „Dzieje Polski w legendach”

19 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr  5   miał miejsce Międzyszkolny Konkurs  „Dzieje Polski w legendach” dla uczniów klas trzecich skierniewickich szkół podstawowych.

Naszą szkolę reprezentowali  Zosia Marczak i Mateusz Skoneczny – uczniowie z klasy III b.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać około dwudziestu legend związanych z historią Polski  i naszego miasta. Zosia i Mateusz  uzyskali bardzo dużą ilość punktów, prezentując wysoki poziom wiedzy   i zajęli kolejno II i III miejsce w gronie uczestników.

 Gratulujemy serdecznie.

 Opiekun: D. Pustelnik A. Tomaszewska

 

Zmiany w naborze uczniów na półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Skierniewice, organizatora półkolonii zimowych w szkołach, w bieżącym roku zapisując dziecko na półkolonie zimowe należy oprócz opłaty za wyżywienie uiścić opłatę w wysokości 25 zł – jeżeli dziecko będzie zapisane na jeden tydzień oraz 50 zł – jeżeli zostanie zapisane na dwa tygodnie.

Dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia jest warunkiem zapisania dziecka na listę uczestników półkolonii.

W przypadku dzieci objętych dożywianiem, istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na opłacenie pobytu dziecka na półkoloniach. Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych będą przeznaczone na zakup materiałów do prac plastycznych, gier, upominków, biletów wstępu do sal zabaw. Wpłaty dokonujemy w świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału uczniów już zapisanych poprzez
dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia.

Dzień 11 stycznia jest ostatecznym terminem zapisywania uczniów na półkolonie zimowe. Po tym terminie uczniowie nie będą już zapisywani. 

Accessibility