Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu

W dniach 06-08.07.2012, odbyły się rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Pływaniu. Na 50-cio metrowej Szczecińskiej pływalni do zmagań przystąpiły dwie nasze uczennice Klaudia Soliwoda i Katarzyna Sarna. Wspaniały występ odnotowała Klaudia Soliwoda, dla której wszystkie pięć startów w bloku eliminacyjnym kończyło się popołudniowymi finałami. W finale A dwukrotnie plasowała się na znakomitym 5 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskując czas 1:09.09 (aż o 2 sekundy! lepszy od dotychczasowej „życiówki”) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym – 200m również stylem grzbietowym, dopływając z czasem 2:29.57. Zawodniczka ta zajęła również 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Poza tym dwukrotnie zapewniała sobie miejsca w finale B, gdzie była 11 na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 19 płynąc w konkurencji 100m tym samym stylem. Na Mistrzostwach znakomicie zaprezentowała się również Kasia Sarna, która na dystansie 200m motylkiem uplasowała się na pechowym 21 miejscu – będąc pierwszą rezerwową do finału B.

 

Każdy po cichu liczył na medal, ale dorobek naszych młodych pływaków przerósł najśmielsze oczekiwania – takim właśnie stwierdzeniem można podsumować zmagania 16-latków w Gliwicach, którzy w dniach 13-15.07.2012 walczyli o medale podczas Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Walczyli … i wywalczyli, bo do Skierniewic przywieźli aż 2 „krążki” Mistrzostw Polski!!! Już pierwszego dnia mieliśmy mnóstwo emocji. Krzysztof Karwat w porannych eliminacjach uzyskał najlepszy wynik w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Podczas popołudniowych finałów, aby wywalczyć medal musiał powtórzyć poranny wyczyn, co mu się w 100% udało dzięki znakomitemu finiszowi na ostatnich 50 metrach dystansu. Krzysiek popłynął o 2 sekundy lepiej niż w eliminacjach, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy jak również nowy rekord województwa łódzkiego – wynik 2:08,25 pozwolił mu zdobyć zaszczytny tytuł Mistrza Polski!!! Tego samego dnia w konkurencji 100m stylem motylkowym wystartował Kacper Perzankowski. Popularny „Perzan”, wicemistrz Polski z zeszłego roku na tym samym dystansie tym razem również nie zawiódł i po zaciętej rywalizacji dopłynął ex aequo na trzeciej pozycji z czasem 0:57,58  dokładając tym samy do naszego dorobku BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski!!!

    W tym samym czasie co w Gliwicach również w Mistrzostwach Polski tylko juniorów 15-letnich rywalizował nasz uczeń Ernest Meszka, który w konkurencji 100m stylem grzbietowym zajął czternaste miejsce.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do startu w zawodach są: Marcin Sarna, Artur Zakrzewski i Aneta Sarna

 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność