REGON: 750729358

EdukacjaRada Miasta
02 Wrz

Mistrzostwa Polski w pływaniu

Początek wakacji nie dla wszystkich był  czasem odpoczynku od pracy i intensywnego treningu niektórzy nasi uczniowie-sportowcy bardzo intensywnie przygotowywali się pod okiem naszych nauczycieli Marcina Sarny i Artura Zakrzewskiego do kolejnego sportowego wyzwania jakim były Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu.

W dniach 5-7.07.2013r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, w których wystartował Julian Dudek. Julek w finale na 50m stylem dowolnym zajął 12 pozycję, a na dystansie 200m również w konkurencji stylu dowolnego zajął 14 miejsce. Ostatniego dnia mistrzostw Julian znakomicie spisał się w finale konkurencji 100m stylem dowolnym. Pomimo, że w eliminacjach zajął 13 miejsce to w finale pokonał rywali i zwyciężył w finale B.

Dwa tygodnie po startach Julka do rywalizacji w Mistrzostwach Polski przystąpili: Klaudia Soliwoda, Kasia Sarna i Ernest Meszka. Klaudia i Kasia rywalizowały w Oświęcimiu, zaś Ernest w Dębicy. Dwukrotnie do ścisłych finałów Mistrzostw Polski kwalifikowała się w porannych sesjach eliminacyjnych Klaudia Soliwoda. W stylu grzbietowym na dystansie 50m zajęła ona IV miejsce, a do upragnionego medalu zabrakło 0:00,07. Na dystansie o połowę dłuższym również w stylu grzbietowym zajęła V lokatę, Klaudia startowała również z powodzeniem w konkurencjach 200m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym, kwalifikując się do finałów B. Drugą naszą reprezentantką w Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu była Katarzyna Sarna. Kasia dwukrotnie walczyła w popołudniowych finałach w konkurencjach 100 i 200m stylem motylkowym zajmując odpowiednio 13 i 12 lokatę. W Dębicy gdzie rywalizowali 16-latkowie finał A wywalczył Ernest Meszka w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Ernest zakwalifikował się do finału z ósmym czasem jednak w po południowym wyścigu poprawił czas tym samym zajmując siódmą lokatę. We wszystkich pozostałych swoich startach (100m, 50m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym) Ernest kwalifikował się do finałów B.

20130720_173229

ADSC_0655

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW NASZYM UCZNIOM

W MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU

Zespół Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach
ul. Tetmajera 7, 96-100 Skierniewice, tel/fax: (0-46) 833-81-91, NIP: 836-16-94-206