Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach

28 maja w Zespole Szkół integracyjnych w Skierniewicach po raz kolejny uroczyście obchodzono Dzień Patrona, którym jest Maria Grzegorzewska. W tym roku przesłaniem Święta Szkoły była łacińska sentencja „Przez trudy do gwiazd”.

Zaproszeni goście – wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy swoją postawą i działalnością pokazali, że sukces można osiągnąć pomimo barier fizycznych i psychicznych, które niejednokrotnie utrudniają dotarcie do zamierzonego celu.

Zaplanowane imprezy miały na celu promowanie postawy życzliwości i bezinteresownej pomocy wobec osób niepełnosprawnych, podkreślanie osiąganych przez nich sukcesów, wzbudzanie motywacji do pokonywania własnych ograniczeń oraz integrowanie społeczności szkolnej.

Odzwierciedleniem tych działań było m.in.  rozstrzygnięcie konkursów: „Kolega na medal”, w którym nagrody otrzymali uczniowie wyróżniający się szczególną troską wobec niepełnosprawnych kolegów oraz Miejskiego Konkursu Plastycznego „W świecie roślin i zwierząt”, w którym wzięli udział niepełnosprawni uczniowie.

Uroczystość Dnia Patrona uświetniły konkurencje sportowe, „ciekawe lekcje” oraz piękna część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły.

20140528_103216

Czytaj na skierniewice.naszemiasto.pl

Fundacja Akademia Integracji

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność