Następny obóz

GRECJA

obóz wypoczynkowo – krajoznawczy

„SMAKI GRECJI”

Czas trwania: 11dni

 

Termin: 09.07 – 19.07.2018

 

PROGRAM

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd non stop do Grecji.

2 dzień

W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach SALONIK.

3 dzień

Spacer z lokalnym przewodnikiem po SALONIKACH. Wyjazd w kierunku Loutraki. Postój w TERMOPILACH, miejscu słynnej bitwy Leonidasa z Persami. W godzinach wieczornych przyjazd do LOUTRAKI. Zakwaterowanie.

4 dzień

Dzień relaksu. Plażowanie. Wieczorna dyskoteka w hotelu.

5 dzień

Wyjazd do ATEN, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki. Zwiedzanie Partenonu wejście na górę Pnyks, Nowe Muzeum Akropolu, stadion Kalimarmaro – arena pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego, zmiana warty przy Grobie nieznanego Żołnierza, Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Ogrody Królewskie, zakupy i spacer po wąskich uliczkach Plaki oraz na pasażu handlowym Ermou. Powrót do hotelu.

6 dzień

Plażowanie. Po południu przejazd do greckiej tawerny na naukę

gotowania potraw kuchni greckiej pod czujnym okiem greckiego Szefa Kuchni. Przygotowany wspólnie posiłek zostanie zjedzony przez grupę. Wieczór grecki.

7 dzień

Wycieczka do NAFPLIO – pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, „miasta zakochanych. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, po drodze wizyta w EPIDAUROS – zwiedzanie anrycznego teatru. Powrót do hotelu. Plażowanie. Wieczorem gry i zabawy.

8 dzień

Rejs po Kanale Korynckim. Po południu plażowanie.

9 dzień

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kalambaki, zwiedzanie METEORÓW, klasztorów zawieszonych malowniczo między niebem a ziemią. Toczy się w nich życie religijne, lecz mnisi udostępnili je zwiedzającym, my wejdziemy do dwóch z nich.

(Uwaga! W czasie zwiedzania klasztorów wymagany jest odpowiedni strój: zakryte ramiona, mężczyźni – długie spodnie, kobiety – długie spódnice). Zwiedzanie pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu w okolicach SALONIK

10 dzień

Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd non stop.

11 dzień

Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

 

Poszczególne punkty programu mogą ulec przesunięciu lub zmianie.

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby upoważnione.

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Loutraki – nadmorska miejscowość, jedna z najbardziej lubianych na greckim wybrzeżu. Położona w północno-wschodniej części Peloponezu, nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Pochwalić się może szeroką i malowniczą, kamienistą plażą oraz krystalicznie czystą wodą, za co nieustannie od 1987 roku nagradzana jest „niebieską flagą”. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się deptak oraz aleja palmowa.

Hotel Barbara *** – położony nad samym morzem. Pokoje 3-4 osobowe z łazienką, suszarką, klimatyzacją, TV, lodówką, WI-FI,

balkonem, ręcznikami (bez dodatkowych opłat).

Wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje w formie otwartego bufetu. Do śniadania podawane są ciepłe napoje, do pozostałych posiłków, woda.

Hotel tranzytowy – Kornilios Palace 4*, w okolicach Salonik, pokoje 3-4 -osobowe z łazienkami.

 

Cena: 2140,-

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

– przejazd komfortowym autokarem

– 6 noclegów w Loutraki (śniadanie, obiad, kolacja)

– 2 noclegi tranzytowe (tam i z powrotem) w okolicy Salonik, z pełnym wyżywieniem (kolacja, śniadanie, pakowany lunch)

– wyżywienie: pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja drugiego dnia imprezy, ostatnim pakowany lunch dziesiątego dnia imprezy

– opieka pedagogiczna oraz ratownika wodnego

– bogaty program turystyczny i wypoczynkowy

– ubezpieczenie AXA (NNW, KL, bagaż)

 

DODATKOWE OPŁATY

– koszt wstępów, usługi przewodnickie i realizacja programu: 100 EUR (płatne w autokarze)

– grecki podatek turystyczny, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na ok 15 EUR za osobę za caly pobyt. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem. Dokładna kwota zostanie podana na www.atas.pl, po podaniu przez rząd grecki obowiązujących stawek.

 

Zapisy na obóz: Ewa Wisełka – nauczyciel języka niemieckiego

Liczba miejsc ograniczona

 

Organizator: Biuro Turystyki Młodzieżowej ATAS

 

 

 

 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność