Piknik czytelniczy

W dniach od 27 października do 31 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece odbył się piknik czytelniczy. Tym razem oferta była skierowana do uczniów klas 1 i klas 2.

Zaproszeni goście czytali najmłodszym literaturę piękną. Jak na piknik przystało był poczęstunek w postaci słodyczy i owoców.

Nasz projekt zainaugurowała pani Izabela Strączyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Klasa 1 A z uwagą słuchała przygód Emila ze Smalandii.

20141027_102028

Pani Elżbieta Wacławek, nauczycielka matematyki, czytała uczniom klasy 1d fragmenty książki Marcina Pałasza.

20141028_105027

Na spotkanie z klasą 1f przybyły: pani Zofia Skorupska (przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Skierniewice, prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych) oraz dyrektor szkoły pani Zofia Rzankowska.

20141028_125418

Pani Skorupska opowiadała najmłodszym o czasach swojego dzieciństwa, o Skierniewicach z lat wojennych.

Do czytania zaproponowała książkę Ewy Szelburg- Zarębiny pt. ,,Boży roczek”. Jej fragmenty czytała pani Bogusia Rosińska, nauczycielka religii.

Dla klasy 1b ,,Pchłę Szachrajkę” czytała pani pedagog, Aneta Nowak.20141029_100117

Pani Danuta Grzeczka, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzieci, czytała dla klasy 2b ,,Cudaczka- Wyśmiewaczka”. 20141029_102705

Dla uczniów z klasy 2a książkę ,,Jak to ze lnem było” czytała pani Agnieszka Zglińska, nauczycielka przyrody.20141029_105524

Dodatkową atrakcję stanowił mikroskop, przez który dzieci oglądały korzenie roślin.20141029_120951

Pani Iza Pabijanek, nauczycielka j. polskiego czytała uczniom klasy 1c fragmenty książki Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn”Digital image

Dzieci z klasy 2c wysłuchały wierszy Juliana Tuwima w wyjątkowej interpretacji pani Marty Pardy, nauczycielki języka angielskiego.Digital image

Tygodniowy piknik czytelniczy zakończyła pani wicedyrektor Danuta Szwajkosz. Uczniowie klasy 1e z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki Marcina Pałasza pt. ,,Zielony kapturek”Digital image

Zmiany w naborze uczniów na półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Skierniewice, organizatora półkolonii zimowych w szkołach, w bieżącym roku zapisując dziecko na półkolonie zimowe należy oprócz opłaty za wyżywienie uiścić opłatę w wysokości 25 zł – jeżeli dziecko będzie zapisane na jeden tydzień oraz 50 zł – jeżeli zostanie zapisane na dwa tygodnie.

Dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia jest warunkiem zapisania dziecka na listę uczestników półkolonii.

W przypadku dzieci objętych dożywianiem, istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na opłacenie pobytu dziecka na półkoloniach. Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych będą przeznaczone na zakup materiałów do prac plastycznych, gier, upominków, biletów wstępu do sal zabaw. Wpłaty dokonujemy w świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału uczniów już zapisanych poprzez
dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia.

Dzień 11 stycznia jest ostatecznym terminem zapisywania uczniów na półkolonie zimowe. Po tym terminie uczniowie nie będą już zapisywani. 

Accessibility