Pracownia Aktywności Dziecięcej

Planeta Odkrywców„Planeta odkrywców”

Pracownia Aktywności Dziecięcej „Planeta odkrywców” jest wspólną inicjatywą nauczycieli, rodziców i dzieci niepełnosprawnych. Celem projektu jest zorganizowanie, wyremontowanie i wyposażenie pracowni, w której dzieci niepełnosprawne będą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia, uczyć się samodzielności. Powstanie pracowni zapewni uczniom realizację podstawy programowej dostosowanej do ich potrzeb i możliwości.

Chcemy również, aby było to miejsce integracji uczniów niepełnosprawnych z różnych placówek w naszym mieście, a także centrum promocji edukacji włączającej, pokazującej innym szkołom, jak organizować edukację uczniów niepełnosprawnych w ich naturalnym środowisku.

Koszt powstania pracowni (zaadaptowanie pomieszczenia, wyposażenie) to około 60000 zł.

Pozyskane do tej pory środki z inicjatyw dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców to:

 • wykonanie projektu pracowni;
 • wykonanie wentylacji z pomieszczeniu;
 • rozprowadzenie kabli elektrycznych;
 • doprowadzenie internetu;
 • pozyskano farby z firmy TESCO na pomalowanie sali;
 • zakupiono meble do aneksu kuchennego (rabat od firmy Castorama)
 • pozyskano od firmy Castorama akcesoria do aneksu kuchennego (zlew, baterie, pochłaniacz zapachów);
 • zakupiono pomoce dydaktyczne na sumę 2000 zł.

Pilne prace do wykonania to;

 • obcięcie parapetów, przełożenie grzejnika;
 • skucie starej posadzki, wylanie nowej;
 • przygotowanie ścian do malowania.

Chętne firmy, rodziców, którzy chcieliby wspomóc naszą inicjatywę prosimy o kontakt z p. v-dyr. T. Siatkowską, p. kier. administracji T. Magdziarzem pod numerem telefonu 46 833 91 91.

 

image002image001image003image004image005image006image007image008

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność