SKO

SKO czyli Szkolne Kasy Oszczędności

We wrześniu 2012 roku grupa 20 uczniów z klasy II c pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Pszczółkowskiej rozpoczęła realizację programu edukacji finansowej z PKO Bank Polski. Obecnie w akcji bierze udział już 73 uczniów z młodszych klas szkoły podstawowej. Jesteśmy na razie jedyną szkołą w Skierniewicach, która podjęła takie działania.

A oto kilka informacji o programie Szkolnych Kas Oszczędności.

  • Jest to program edukacyjny PKO Bank Polski. Bank ten od ponad 75 lat uczy najmłodszych oszczędzania i przedsiębiorczości. Teraz PKO BP proponuje jako pierwszy bank w Polsce serwis bankowości internetowej  dla najmłodszych.
  • Dzięki udziałowi w programie dzieci:

– uczą się zarządzania osobistymi  finansami

– kształcą nawyk świadomego oszczędzania

– zdobywają wiedzę na temat oszczędzania  i roli pieniądza we współczesnym świecie

– nabywają praktycznych umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych

  • SKO to bezpieczny, atrakcyjny graficznie i zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej.
  • Dzieci poprzez serwis mogą:

– mieć wgląd do stanu i historii swojego konta SKO w banku

– oszczędzać na wybrane cele poprzez zakładanie wirtualnych skarbonek

– korzystać z narzędzi finansowych

– zdobywać odznaki

 

Zasady otwierania kont bankowych dla dzieci

Konto dla dziecka otwierane jest na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna o przystąpieniu dziecka do programu SKO. Rodzic lub opiekun zarządza środkami swego dziecka zgromadzonymi na tym koncie. Prowadzenie konta jest bezpłatne, a oszczędności na nim gromadzone podlegają tygodniowej kapitalizacji odsetek. Do konta wydawana jest książeczka oraz legitymacja wzorowana na bankowej karcie płatniczej. Logowanie do serwisu jest proste i bezpieczne dla dzieci. Wpłat można dokonywać u opiekuna SKO, przelewem lub osobiście w banku. Oświadczenia dostępne są  u opiekuna SKO – Małgorzaty Pszczółkowskiej.

Więcej o programie na stronach internetowych

www.sko.edu.pl   lub  www.szkolneblogi.pl

Zapraszam do udziału w programie Szkolnych Kas Oszczędności.

Opiekun SKO – Małgorzata Pszczółkowska

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność