Socrates – comenius

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

1.SOCRATES 2000-2003      

Zespół Szkół Integracyjnych w Skierniewicach był uczestnikiem Europejskiego Programu Edukacyjnego Socrates – Comenius – szkolne projekty Comeniusa od dnia 1 marca 2000r. Program współpracy między szkołami partnerami był realizowany przez trzy lata.

Tematem współpracy między szkołami partnerami było: „Wyżywienie w europejskim porównaniu”.

Celem programu było podnoszenie jakości kształcenia dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez współpracę międzynarodową.

W programie brały udział następujące szkoły:

  • Zespół Szkół Integracyjnych w Skierniewicach – Polska,
  • Szkoła Podstawowa w Neunkirchen – Niemcy,
  • Szkoła Podstawowa w Misterbianco – Włochy (Sycylia).

2.SOCRATES 2005-2008  

W roku szkolnym 2004/2005 nasza szkoła podjęła decyzję o przystąpieniu do Europejskiego Szkolnego Projektu Socrates – Comenius.

Tematem współpracy między szkołami partnerami jest: " Z niekończącą się opowieścią po Europie".

Celem projektu jest poznanie dziedzictwa kulturowego, historii, różnic i podobieństw między krajami szkół partnerskich poprzez wykorzystanie mitów, legend i bajek. W trakcie trwania współpracy tworzona będzie "Niekończąca się opowieść po Europie" przekazywana między partnerskimi szkołami. Każda ze szkół tworzy kolejną jej część.

W programie biorą udział następujące szkoły:

  • Zespół Szkół Integracyjnych w Skierniewicach – Polska,
  • Szkoła Podstawowa w Evere – Belgia,
  • Szkoła Podstawowa w Bishop Auckland – Wielka Brytania,
  • Szkoła Podstawowa w Loten – Norwegia,
  • Szkoła Podstawowa w Numancia de la Sagra – Hiszpania,
  • Szkoła Podstawowa w Pribyslav – Czechy.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie http://neverendingstory.dialsolutions.net/


W ramach promocji udziału szkoły w Europejskim Programie Edukacyjnym Socrates, szkoła wzięła udział w „Dniach Europejskich” organizowanych w Skierniewicach, pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego J. Wojciechowskiego – „Z bogactwem kultury i tradycją regionalną ku narodom zjednoczonej Europy, w ramach projektu „Każdy ma szansę”. W czasie imprezy promowaliśmy naszą kilkuletnią współpracę między szkołami na terenie Europy, przygotowaliśmy stoisko informacyjne, prezentację multimedialną i część artystyczną na temat Hiszpanii. W czasie imprezy przeprowadzony był konkurs na najciekawszą prezentację i promocję kraju Europy, w którym zajęliśmy I miejsce – (26 kwietnia 2006 roku).  


W dniach 23-27 maja 2007r  nasza szkoła była organizatorem wizyty studyjnej nauczycieli i uczniów z 5 krajów Europy: Norwegii, Anglii, Belgii, Hiszpanii i Czech w ramach projektu Socrates-Comenius. W czasie 5 dni wizyty w Polsce przedstawiciele szkół partnerskich spotkali się z nauczycielami i uczniami szkoły, władzami miasta, prowadzili zajęcia

dydaktyczne,zwiedzili najbliższą okolicę i Warszawę. Uczniowie wszystkich szkół partnerskich w drugim dniu wizyty zaprezentowali uczniom przedstawienie lalkowe (w języku angielskim) "Niekończąca się opowieść po Europie". W wyniku realizacji treści projektu uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych byli już w Hiszpanii, Anglii, Norwegii. 

W roku szkolnym 2007/2008 zaplanowane są wizyty studyjne do Czech i Belgii.


W dniach 7-11 listopada 2007 r. uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach odwiedzili Pribyslav (Czechy). 
W wizycie wzięło udział 4 uczniów: Oliwia Wesołowska -kl. II b, Gabriela Teodorska – kl. III b, Anna Jakubowska – kl. III d, Mateusz Owczarek – kl. III b gimnazjumi oraz 4 nauczycieli: Teresa. Siatkowska, Marta Parda, Danuta Pustelnik, Ewa Tartanus. 

W czasie wizyty spotkaliśmy się z partnerami z Anglii, Norwegii, Hiszpanii, Belgii i Czech, realizując kolejne zadania związane z tematem europejskiego programu edukacyjnego „Niekończąca się opowieść po Europie”. Uczniowie i nauczyciele prowadzili zajęcia dydaktyczne w czeskiej szkole, zwiedzili Pragę, Pribyslav, Havlikowy Brod, Pardubice, miło spędzali czas na wspólnej zabawie, poznając kulturę, obyczaje i zwyczaje swoich przyjaciół z Europy. 

Kolejna wizyta odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia 2008r. w Belgii. Przedstawiciele szkół partnerskich spotkają się w Brukseli. 


W styczniu 2008 roku zorganizowany został w naszej szkole Dzień norweski. Na zdjęciach, które mozna obejrzeć  w naszej galerii dzieci pracują samodzielnie lub w grupach poznając norweskie zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci z klas trzecich przygotowały także wystawę poświęconą Norwegii i przystapiły do kokursu.


W lutym 2008 roku zorganizowany został w naszej szkole Dzień angielski. Dzieci miały za zadanie przygotować informacje z różnych źródeł o Wielkiej Brytanii. W klasach trzecich odbył się quiz na temat tego kraju, dzieci rozwiązywały  krzyżówki, zagadki i wykonywali prace plastyczne m.in. Szkota w stroju tradycyjnym. Zapraszamy do galerii.

Zmiany w naborze uczniów na półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Skierniewice, organizatora półkolonii zimowych w szkołach, w bieżącym roku zapisując dziecko na półkolonie zimowe należy oprócz opłaty za wyżywienie uiścić opłatę w wysokości 25 zł – jeżeli dziecko będzie zapisane na jeden tydzień oraz 50 zł – jeżeli zostanie zapisane na dwa tygodnie.

Dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia jest warunkiem zapisania dziecka na listę uczestników półkolonii.

W przypadku dzieci objętych dożywianiem, istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na opłacenie pobytu dziecka na półkoloniach. Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych będą przeznaczone na zakup materiałów do prac plastycznych, gier, upominków, biletów wstępu do sal zabaw. Wpłaty dokonujemy w świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału uczniów już zapisanych poprzez
dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia.

Dzień 11 stycznia jest ostatecznym terminem zapisywania uczniów na półkolonie zimowe. Po tym terminie uczniowie nie będą już zapisywani. 

Accessibility