Świetlica szkolna

Konkurs plastyczny pt:”Barwy Jesieni”

Jury podsumowało Szkolny Konkurs Plastyczny , którego organizatorem była świetlica szkolna pt. „BARWY JESIENI”:

I miejsce- Mateusz Markowicz

II miejsce – Lena Gola

III miejsce – Michalina Zielińska

Wyróżnienia: Dawid Czapnik , Hanna Woszczyk

Nagrodzonym , gratulujemy!

 

 II Międzyszkolny Konkurs Amatorskich Grup Teatralnych „Cztery pory roku – JESIEŃ”

W dniu 30 listopada w Naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Amatorskich Grup Teatralnych „Cztery pory roku – JESIEŃ”. Do konkursu przystąpiły grupy ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 7   i Szkoły Podstawowej nr 9.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości teatralnej wśród dzieci  i młodzieży, rozwijanie u nich kreatywności scenicznej, a przede wszystkim integracja dzieci wraz z nauczycielami i wychowawcami świetlic ze szkół z terenu miasta Skierniewice. Naszą świetlicę reprezentowali: Michalina Gałka, Jakub Zawadzki, Rozalia Seroczyńska. Antonina Gałka i Kamila Szymańska.

 

Jury konkursu po obejrzeniu przedstawień przyznało:

I miejsce Szkole Podstawowej nr 9 i przedstawieniu „Jesień  w skierniewickim parku”.

II miejsce Szkole Podstawowej nr 4 i przedstawieniu „Kasztanowy ludek”.

III miejsce Szkole Podstawowej nr 7 i przedstawieniu „Jesienny bal”.

 

Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy

                            Wychowawcy świetlicy

VI edycja akcji „Bezdomna Kartka”

Na początku listopada Nasza świetlica włączyła się do udziału w VI edycji „Bezdomnej Kartki” organizowanej między innymi przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. Kartki te zostaną przekazane osobom, które na co dzień czują się zapomniane, nie mają bliskiej rodziny i do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w akcję i wykonały świąteczne kartki, które poprzedziła pogadanka na temat istoty świąt w rodzinnym gronie.

Całą akcję można śledzić na profilu fc wpisując w wyszukiwarkę hasło: Bezdomna Kartka – Nasz prace też tam są :).

                                               Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję.

 

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego promującego twórczość Doroty Gellner

14.11.16 r.w S.P nr 4 w Skierniewicach odbyły się eliminacje Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego promującego twórczość Doroty Gellner. I miejsce w kategorii klas trzecich otrzymał Filip Puchalski z kl. 3c. Wyróżnienie otrzymała Kamila Szymańska z kl. 2c, a Wiktoria Karchier z kl. 1b dostała dyplom za udział w konkursie. Podczas gdy jury obradowało, dzieci świetnie się bawiły z panią Dominiką Dawidowicz, która przeprowadziła warsztaty teatralne.Po rozdaniu nagród był słodki poczęstunek.

T. Zatorska-Więcek

Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienne drzewa”

Dnia 4.11.16 r jury w składzie: Alicja Przybyszewska, Anna Rosiak i Sylwia Pilichowska wybrało najlepsze, spośród 50 prac oddanych na konkurs plastyczny pt. „Jesienne drzewa”, zorganizowanego przez panie Teresę Zatorską-Więcek oraz Małgorzatę Laskę.
Są to 3 nagrody główne za:

1 miejsce –  dla Antosi Cichal z kl 1d,
2 miejsce – dla Ani Ziółkowskiej z klasy 3e oraz
3 miejsce – dla Natalki Andrzejewskiej z klasy 3c.

Ponadto Jury przyznało aż 10 wyróżnień dla: Wiktorii Wacławek z kl.3c, Wiktorii Karchier z kl.1b, Zosi Goli z kl 2d, Igi Pych z kl.3d, Natalii Cieślak z kl 3f, Kajetana Wójcika z kl.2a, Karoliny Stępniak z kl.3c oraz Amelki Marat z kl.1c. Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną dyplomy za udział w nim. Laureatom serdecznie gratulujemy.

T. Zatorska-Więcek, M. Laska

___________________________________________________________________

Laureaci wewnątrz świetlicowego konkursu recytatorskiego

Dnia 7.11.16 r. zostali wyłonieni laureaci wewnątrz świetlicowego konkursu recytatorskiego, promującego twórczość Doroty Gellner. Nagrodą jest przejście do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w S.P. NR 4 w Skierniewicach.

Wygrani to: Wiktoria Karchier z kl.1b, Kamila Szymańska z kl. 2c oraz Filip Puchalski z kl.3c.
Za laureatów trzymamy kciuki w dalszym etapie i życzymy powodzenia.

T. Zatorska-Więcek

___________________________________________________________________

Zmiany w naborze uczniów na półkolonie zimowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z wytycznymi Urzędu Miasta Skierniewice, organizatora półkolonii zimowych w szkołach, w bieżącym roku zapisując dziecko na półkolonie zimowe należy oprócz opłaty za wyżywienie uiścić opłatę w wysokości 25 zł – jeżeli dziecko będzie zapisane na jeden tydzień oraz 50 zł – jeżeli zostanie zapisane na dwa tygodnie.

Dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia jest warunkiem zapisania dziecka na listę uczestników półkolonii.

W przypadku dzieci objętych dożywianiem, istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na opłacenie pobytu dziecka na półkoloniach. Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych będą przeznaczone na zakup materiałów do prac plastycznych, gier, upominków, biletów wstępu do sal zabaw. Wpłaty dokonujemy w świetlicy szkolnej.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału uczniów już zapisanych poprzez
dokonanie wpłaty do dnia 11 stycznia.

Dzień 11 stycznia jest ostatecznym terminem zapisywania uczniów na półkolonie zimowe. Po tym terminie uczniowie nie będą już zapisywani. 

Accessibility