EdukacjaRada Miasta
30 Paź

Uczniowie i uczennice ZSI na sportowej wycieczce w Łodzi

21 października liczna 25 osobowa grupa naszych uczniów wyjechała na sportowy podbój Łodzi.

Uczniowie klas 4 –Mistrzowie województwa w ramach nagrody sponsorowanej przez panią europosłankę  Joannę Skrzydlewską wzięli udział w piłkarskim treningu na płycie głównej stadionu Widzewa Łódź. Trening był prowadzony przez znanego trenera Michała Probierza. Nasi uczniowie mieli niespotykaną okazję sprawdzić się na w pełni profesjonalnych zajęciach prowadzonych przez uznanego szkoleniowca. Zobaczyli także jak wygląda Widzew „od środka” korzystając z szatni i kompleksu sportowego. Wcześniej obejrzeli oni mecz „Młodej Ekstraklasy” po którym była okazja dostania autografów od znanych piłkarzy.

Tego samego dnia swoje spotkanie w lidze wojewódzkiej z utytułowanym w żeńskiej koszykówce Widzewem Łódź rozgrywał zespół Ósemki Skierniewice składający się w całości z uczennic Z.S.I.. Nasze koszykarki  zdecydowanie nie były faworytem tego spotkania. Po pierwszej połowie skierniewiczanki schodziły do szatni przy 15-sto punktowym prowadzeniu łódzkiego zespołu i nic nie  zwiastowało tego, co nastąpiło w drugiej połowie meczu. Skierniewicki zespół rzucił w 3 i 4 kwarcie 60 punktów tracąc przy tym tylko 28 ! i wygrał mecz 81-64:)Takiego obrotu sytuacji nikt z licznie zgromadzonych kibiców się nie spodziewał. Koszykarki Ósemki  pokazały w Łodzi wielkie serce i charakter do gry, za co zebrały po meczu wiele pochlebnych opinii od widzewskich fanów.

Opiekunem sportowej wizyty na łódzkim Widzewie był Adrian El-Ward

Zespół Szkół Integracyjnych im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach
ul. Tetmajera 7, 96-100 Skierniewice, tel/fax: (0-46) 833-81-91, NIP: 836-16-94-206