Wiktoria Widarska zajęła II miejsce w III Diecezjalnym Konkursie Poetyckim „Soli Deo”

Katolickie Stowarzyszenie „civitas Christiana” Oddział w Łowiczu zorganizowało III Diecezjalny Konkurs Poetycki  „Soli Deo” im. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zadaniem młodych twórców było napisanie utworu poetyckiego inspirowanego nauczaniem Prymasa Tysiąclecia, który jest także patronem stowarzyszenia.

Gala finałowa odbyła się 20 kwietnia w sali multimedialnej Domu Biskupa Łowickiego. Nadesłane prace oceniało jury pod przewodnictwem pisarza i poety o. Jerzego Chrzanowskiego CP, pasjonisty z rawskiego klasztoru.

W kategorii gimnazjum (uwzględniającej uczniów klas gimnazjalnych i VII klas podstawówki) najlepszy okazał się Jan Grzelczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej. II miejsce zajęła Wiktoria Widarska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach, a III – Anna Adamowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie. Jury wyróżniło w tej kategorii Wioletę Pasińską ze Szkoły Podstawowej w Radziejowicach i Dominikę Jaros ze Szkoły Podstawowej w Popowie.

Patronat nad konkursem objął ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Pojawił się również na gali. Gratulował uczestnikom i ich opiekunom oraz wręczył nagrody. Przypomniał, że w swoim herbie nosi zawołanie biskupie: „Soli Deo”, a więc takie samo, jak kard. Wyszyński, który wyświęcił go na kapłana w katedrze gnieźnieńskiej.

Młodzi poeci zaprezentowali również swoje wiersze. Na koniec o. Chrzanowski zorganizował dla nich miniwarsztaty poetyckie.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził Marek Napieraj z łowickiego oddziału Civitas Christiana. Wzięły w niej udział także Magdalena Porczyk, wiceprzewodnicząca Zarządu Okręgowego Civitas Christiana w Łodzi, i Jolanta Burian, szef oddziału Civitas Christiana w Skierniewicach. Młodzieży towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

Źródło: http://lowicz.gosc.pl/doc/4655327.Mlodzi-wiersze-pisza

 

„Czuję”

Czuję Cię,
Niczym chłodny wiatr na nagim ramieniu
Słyszę Cię,
Jakbyś był po drugiej stronie lustra,
Gdy nocą patrzę w swe zapłakane oczy
Rozmawiam z Tobą,
By nie czuć się samotnie po diabelskiej kłótni
Przyjmuję Cię do siebie,
Żeby poczuć Twe Ojcowskie ciepło
Pozwalam Ci,
Na rządzenie mym losem, bo
Kocham Cię bardziej,
Niż wszystkie uczucia zebrane w jedno.

Wiersz napisała uczennica klasy VIIc

Wiktoria Widarska

opiekun: Agata Kobus

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność