Wizyta klas 5a i 5b w sejmie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego

SONY DSC

Dnia 10.04 klasy 5a i 5b wraz z opiekunami odwiedziły Sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. 

J. Szwajkosz

Wycieczka zorganizowana przez biuro turystyczne Bona Via podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich to odwiedziny w Sejmie. W budynku na uczniów czekała Pani przewodnik, która przedstawiła najważniejsze fakty z historii Sejmu, a także oprowadziła po najważniejszych miejscach budynku. Niestety  uczniom nie udało się spotkać żadnego sławnego polityka.  Druga część wycieczki to wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, zwiedzali muzeum z przewodnikiem, który opowiadał o najważniejszych momentach i postaciach Powstania. Punktem kulminacyjnym wizyty był krótki film 3D pod tytułem "Miasto ruin", przedstawiający Warszawę zniszczoną po bombardowaniu. Zwiedzaniu muzeum towarzyszyło zbieranie kartek z kalendarza, opisujących każdy dzień z Powstania. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki oraz pełni nowej wiedzy historycznej i politycznej. 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność