Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

 

img003

W dniach 07-09.03.2014 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodnicy 14-letni walczyli o miano najlepszych w Olsztynie, zaś ich starsi koledzy rywalizowali w Gliwicach. Zarówno w Olsztynie, jak i w Gliwicach wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie, zarówno 14-latowie jak i 15-latkowie na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach kwalifikowali się do ścisłych finałów i walczyli o najwyższe miejsca Mistrzostw Polski.

Opiekunami uczniów są: Marcin Sarna i Artur Zakrzewski

Najwyższą lokatę, a zarazem medal Mistrzostw Polski wywalczył uczeń klasy I A naszego gimnazjum Kacper Orzechowski, który to w przepięknym stylu dopłynął do mety na trzecim miejscu. Bardzo wysoki poziom rywalizacji w stylu klasycznym spowodował, że wspaniały wynik jaki osiągnął Kacper 2:24,58 w tym roku pozwolił na zdobycie tylko brązowego medal, gdzie rok temu bezapelacyjnie wynik ten dawał złoty medal. (200m stylem klasycznym – złoty medal 2013 – 2:27,05). Popularny „Orzech” w rywalizacji zarówno na dystansie 50m jak i 100m stylem klasycznym zajmował miejsca zaraz za podium, a w konkurencji 100m stylem motylkowym zajął miejsce ósme. Również w stylu klasycznym bardzo wysokie lokaty zajmowała również uczennica klasy I A Kornelia Walz, która to była szósta na dystansie 200m oraz dziesiąta na dystansie 100m. Kornelia wystąpiła również w finałach konkurencji 50m stylem klasycznym (siedemnaste miejsce) oraz w konkurencji 100m stylem zmiennym (czternaste miejsce). Pierwszy w karierze finał A, ma za sobą również Bartosz Brodowski uczeń klasy I B , który to po raz pierwszy w życiu wystąpił w konkurencji 200m stylem motylkowym i od razu zakwalifikował się do dziesiątki najlepszych juniorów w Polsce. Bartosz wystąpił również w finałach B w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym zajmując kolejno w nich 9 i 3 miejsce.

W Gliwicach najbliżej zdobyczy medalowych był Julian Dudek uczeń klasy II b gimnazjum, który w konkurencji 100m stylem dowolnym zajął ósme miejsce w finale A zaś w konkurencji 200m stylem dowolnym dopłynął w finale B na drugiej pozycji na trzecim miejscu uplasował się w finale B w konkurencji 50m stylem dowolnym. W Gliwicach wystąpił również Michał Wacławek.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy osiągnięć podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14 i 15-letnich i oczekujemy emocji związanymi ze startami trzecioklasistów, którzy do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski przystąpią już w najbliższy weekend.

 

img003

img001img004img006img005

 

Drogi użytkowniku,

Klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 r.

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urzęd. Unii Europ. Z dnia 04.05.2018r. L 119/1), dalej jako „RODO” informujemy, iż:

1. Administratorem Danych jest Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach, ul. Tetmajera 7.
2. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art. 5 ust. 2 RODO.
3. Dane osobowe mogę być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem.
4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego i do organizacji międzynarodowych, które zapewniają odpowiedni stopień ochrony danych osobowych.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania
6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne), ale konieczne w celu udostępnienia strony internetowej
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu
9. Klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w górnej części strony).

Dostępność