Orlikowa Liga Mistrzów – Mistrzostwo województwa 2011

Orlikowa Liga mistrzów w koszykówce została zorganizowana po raz III, tym razem przez Fundację Marcina Gortata „MG13”. Turniej ten, podzielony był na trzy etapy: eliminacje, pół-finał oraz finał. Do walki o mistrzostwo województwa stanęło kilkadziesiąt szkół z całego Łódzkiego. W pierwszym etapie, podopieczni Adriana El-Warda reprezentujący gimnazjum ZSI, poradzili sobie bez problemu z gimnazjum nr. 3 oraz nr.2 ze Skierniewic. Dzięki bardzo dobremu startowi, drużyna z naszej szkoły dostała się do pół-finału rozgrywanego w naszym mieście, gdzie w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną ze Sławna, pokonując ją. W meczu o finał, przed naszymi zawodnikami stało duże wyzwanie, gdyż do pokonania był mocny zespół z Łowicza. Jak się okazało, wyśmienita forma pozwoliła na spokojne zwycięstwo, które umożliwiło zmierzenie się z najlepszymi podczas wielkiego finału w Pabianicach. Wielki finał pokazał, że poziom tego turnieju jest naprawdę wysoki, mimo to w pierwszym meczu nasza reprezentacja dzielnie grała do samego końca, nie odpuszczając ani na chwilę i wygrała najważniejszy mecz, który dał szansę na złoty medal. Finał finału, tak można było nazwać ostatni mecz całej Orlikowej Ligi Mistrzów. Drużyna ZSI, stanęła naprzeciw faworyta, jakim okazało się Kutno. Emocje do samego końca towarzyszyły graczom z obu drużyn, napięta końcówka i po bardzo wyrównanym meczu, udało się pokonać rywala i jednocześnie stać się mistrzem województwa Łódzkiego. Osiągnięcie, które na pozór wydawało się nie możliwe, a jednak cała drużyna wykazała się charakterem i największy puchar powędrował w ręce Zespołu Szkół Integracyjnych ze Skierniewic.