Finał IX edycji konkursu pt.” Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

       

     Dnia 10.12.2012 r. w Sali Konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbył się finał  IX edycji konkursu pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", organizowany przez Dyrekcję Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.
Cztery uczennice gimnazjum: Aleksandra Bednarek, Katarzyna Podwójci, Anna Strączyńska i Karolina Tomaszewska, reprezentowały ZSI w Skierniewicach podczas rywalizacji międzyszkolnej. Po napisaniu testu indywidualnego, w którym uczestnicy napotkali pytania dotyczące Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, polskich parków narodowych i krajobrazowych oraz z zakresu ekologii, zliczono i dodano do siebie wszystkie punkty uzyskane przez każdego ucznia z danej szkoły. Okazało się, że nasze
dziewczęta wypadły bardzo dobrze I zajęły II miejsce. Otrzymały atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim zdobyły cenne nowe doświadczenia i poszerzyły swoją wiedzę o Parkach Krajobrazowych naszego kraju.

Opiekunem gimnazjalistek była pani Beata Kowalczyk, do której uczestniczki konkursu kierują serdeczne podziękowania za pomoc i wyrozumiałość podczas przygotowań.

Dostępność