15 grudnia 2011 r.. w hali przy ul. Tetmajera 7 odbył się I Gwiazdkowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców pod patronatem Prezydenta Skierniewic- p. Leszka Trębskiego.

Organizatorem zawodów był klub MKS „ÓSEMKA” Skierniewice, a gospodarzem Z.S.I. w Skierniewicach.

W turnieju wzięło udział 130- cioro dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Swoje reprezentacje wystawiły SP nr.1, SP nr.2, SP nr.4, SP nr.5 oraz SP nr.9.

W rywalizacji chłopców pierwsze miejsce przypadło reprezentantom SP nr.5, którzy w finale pokonali zespół z SP nr. 1. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z czwartych i piątych klas-a więc młodsi o 1-2 lata od reszty uczestników. Pomimo tego pokazali się z bardzo dobrej strony i ostatecznie zajęli 4 miejsce w turnieju.

Rywalizacja dziewcząt przebiegła pod dyktando zespołu ze SP nr.9.  Dziewczęta na co dzień trenujące w nowo powstałej sekcji MKS „ÓSEMKA” Skierniewice były stawiane w roli faworytek imprezy i nie zawiodły oczekiwań. Drużyna z SP nr.9 wręcz zdominowała imprezę średnio wygrywając  w swoich spotkaniach różnicą 50 pkt.!  Drugie miejsce zajęła reprezentacja Sp nr.5, a trzecie SP nr.1. Na koniec turnieju przeprowadzono konkursy  w celności rzutów osobistych oraz dwutaktów. Także tam wygrywali nasi uczniowie-wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Karolina Zaborska,zaś rywalizację chłopców  wygrał czwartoklasista Mateusz Dominiak.

Podczas uroczystego zakończenia nagrody wręczała  dyrektor Z.S.I. –pani Zofia Rzankowska. Każdy zespół otrzymał puchar, troje najlepszych graczy z każdej drużyny otrzymało piłki do koszykówki oraz koszulki, a dla wszystkich zawodników były słodkie upominki.

Nauczyciel wychowania fizycznego Adrian El-Ward składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które brały udział przy organizacji oraz realizacji tego projektu.

Gwiazdkowy Turniej cieszył się dużym powodzeniem i dostarczył uczestnikom wiele radości.

Dlatego też Klub „ÓSEMKA”  oraz Z.S.I. już teraz zapraszają na kolejną edycję za rok.