Finał Krajowego Konkursu Olimpijskiego

 Uczeń II klasy gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach – Jakub Wach w dniu 31.03.2012r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie wystartował w finale krajowym konkursu olimpijskiego „Na Olimpijskim Szlaku – Od Aten do Londynu”. Celem konkursu jest popularyzacja idei olimpijskiej oraz wyłonienie najlepszych znawców sportu w tematyce  polskiego ruchu olimpijskiego oraz osiągnięć polskich sportowców na letnich  igrzyskach olimpijskich. Drużyna województwa łódzkiego, w której w składzie znalazł się Jakub nie miała sobie równych w wielkim finale.

Konkurs finałowy składał się z dwóch etapów w pierwszym pisemnym wystartowało sześć województw aby spośród nich wyłonić trzy województwa do bezpośredniej rozgrywki, która odbywała się przed szeroko zebraną publicznością oraz przed oczami kamer Telewizji Polskiej. Sześcioosobowe jury w skład którego wchodzili m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Telewizji Polskiej, oceniało i punktowało poszczególne zadania. Pokonując drogę do finału krajowego Kuba przebrnął przez gęste sito eliminacji. Pierwszym był szczebel kwalifikacji wojewódzkich, następnie w Wyszkowie etap eliminacji strefowych następnie półfinał w Dzierżoniowie i  wielki finał w Warszawie.

Opiekunem jak również inicjatorem startu w konkursie jest nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach Marcin Sarna.

    

Dostępność