Konkursy w klasach I-III sp

17 II w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy o Skierniewicach dla klas trzecich.

Przedstawicielami naszej szkoły w konkursie  była drużyna w składzie:

Alicja Więcek, Zuzanna Topolska, Ernest Seroczyński – uczniowie z klasy III b.

Po wykonaniu wszystkich zadań w końcowej punktacji nasza reprezentacja szkolna zajęła III miejsce wśród skierniewickich  szkół.

Opiekunami drużyny były: pani Agnieszka Tomaszewska i Danuta Pustelnik.

 

23 marca 2012 r. w odbył się  w naszej szkole konkurs czytelniczy dla uczniów klas  trzecich pod nazwą „Dzieje Polski w legendach”. W konkursie wzięło udział 9 uczennic z klas III b, III c, III d. Uczestniczki miały za zadanie przeczytać około dwudziestu legend związanych z historią Polski i naszego miasta.

Najlepsze wyniki uzyskały uczennice z klasy III b :

Dominika Drożdżewska i Maja Lesiecka, które tym samym zakwalifikowały się do  międzyszkolnego konkursu czytelniczego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5.

II miejsce zajęła Emilka Oszajca kl. III b

III miejsce Wiktoria Czapnik z klasy III d

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki o tematyce historycznej, a pozostałe osoby – nagrody pocieszenia.

Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Konkurs przygotowały nauczycielki: D. Pustelnik i  T.  Zatorska- Więcek.

 30 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr  5   miał miejsce międzyszkolny konkurs czytelniczy „Dzieje Polski w legendach”.

Naszą szkolę reprezentowały Dominika Drożdżewska i Maja Lesiecka  – uczennice z klasy III b.

Te uczennice zdobyły największą liczbę punktów spośród uczestników  i zajęły :

I miejsce – Dominika Drożdżewska

II miejsce – Maja Lesiecka

Nauczyciele opiekujący się uczestniczkami konkursu; D. Pustelnik, A. Tomaszewska.

 
4 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy dla  uczniów klas trzecich. W konkursie wzięli udział  uczniowie z  klas:  III a, III b, III c, III d.

Zadaniem  uczestników  było rozwiązanie testu  obejmującego zagadnienia  z edukacji przyrodniczej, ekologicznej  i europejskiej.

Największą liczbę punktów uzyskali :

Ernest Seroczyński kl.  III b – I miejsce

Alicja Więcek kl. III b – II miejsce

………………………. Kl. III d – III miejsce

Wyróżnienie w konkursie   Emilka Baran kl. III a

Ernest Seroczyński i Alicja Więcek wezmą udział jako drużyna w międzyszkolnym  IX Turnieju Wiedzy  o  Środowisku Społeczno-Przyrodniczym PRZYRODOMANIA, który odbędzie się jeszcze  w kwietniu w naszej szkole.

Konkurs szkolny przygotowały: D. Pustelnik, A. Tomaszewska

 

4 kwietnia 60 uczniów z klas I-III otrzymało nagrody  i dyplomy za prace wyróżnione w konkursie: „Mój film animowany”, który odbył się w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Wyróżnione prace umieszczono na wystawie w kinie Polonez.


Dostępność