Konkursy przyrodniczo-ekologiczne

I Młodzieżowy Bieg Patrolowy

o Puchar Dyrektora Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

24 maja 2012 r., w ośrodku wypoczynkowym „Sosenka”, w Budach Grabskich, odbyła się I edycja „Młodzieżowego Biegu Patrolowego o Puchar Dyrektora Bolimowskiego Parku Krajobrazowego” .
W imprezie wzięło udział 12 czteroosobowych drużyn składających się z   uczniów klas IV-VI z okolicznych szkół podstawowych.
Na czterokilometrowej trasie biegu poszczególne drużyny miały za zadanie wykazać się orientacją w terenie, kondycją fizyczną oraz wiedzą na temat Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Dzieciom towarzyszyli oczywiście równie dzielni opiekunowie – nauczyciele ;-).
Po powrocie drużyn z biegu, w ośrodku „Sosenka” odbyło się ognisko wraz z poczęstunkiem oraz test wiedzy przyrodniczej.

Na zakończenie Biegu Patrolowego zwycięskim drużynom wręczono nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów.

III miejsce zdobyła drużyna  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach w składzie :

OPIEKUNOWIE: ANETA SARNA ,  BEATA KOWALCZYK

XII Rajd "Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej"

18 maja 2012 roku odbył się XII Rajd „Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej”, organizowany przez Dyrekcję BPK wraz z Ligą Ochrony Przyrody (oddział w Skierniewicach).  Tym razem pogoda dopisała! Po raz pierwszy od kilku lat imprezie towarzyszyły nie tylko wyśmienite nastroje uczestników, ale także ciepła, słoneczna aura:)  Ponad 800 osób pokonało cztery trasy o różnym stopniu trudności, odpowiadając przy tym na pytania dotyczące Parku, zadawane na przystankach. Bieg patrolowy zakończył się konkursami z nagrodami oraz poczęstunkiem dla zmęczonych trasą uczestników.

W rajdzie brały udział 3 piętnastoosobowe drużyny z naszej szkoły.

Drużyna z klasy VB zajęła I miejsce w biegu patrolowym (pozytywnie wyróżnił się KUBA KANICKI, który opowiedział na wszystkie pytania i odnalazł właściwa drogę) .

KRZYSZTOF KOWALCZYK  z klasy VB zajął I miejsce w konkurencji sportowej.

Lidka Woźniak z klasy V b zajęła  II miejsce w konkursie „Pierwsza pomoc”, czyli  w tzw. SAMARYTANCE.

GOSIA SKRZYPIŃSKA I  KAROLINA WRĄBEL  z klasy VIB

otrzymały I miejsce w konkursie na najlepiej przygotowaną broszurę o Bolimowskim Parku Krajobrazowym.

Konkurs Edukacyjno – Ekologiczny im. Jana Bernata

17 maja 2012 przedstawiciele klas piątych i szóstych z naszej szkoły brali udział w Konkursie Edukacyjno – Ekologicznym im. Jana Bernata

z okazji Dnia Ziemi 2012 – pod tytułem : Bioróżnorodność Bolimowskiego Parku Krajobrazowego- „SZUMI DOKOŁA LAS, PIOSENKĘ ZAŚPIEWAĆ CZAS”

Należało ułożyć piosenkę  ekologiczną i zaśpiewać ją na scenie w  „Polonezie”.

I MIEJSCE w kategorii klas szóstych zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie:

OLIWIA WALICHOWSKA Z KL. VIC

MAJA MITKOWSKA Z KL. VIA

NATALIA WIERCIOCH Z KL. VIB

JULIA TATAJ Z KL.VIA

ANNA MURGRABIA Z KL. VIC

Słowa piosenki ułożyli uczniowie klasy VIB przy największym udziale JULII ZDUN.

I MIEJSCE w kategorii piątych uzyskała również drużyna z naszej szkoły w składzie:

KLASY CZWARTE NIE STARTOWAŁY;)

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK.

14 kwietnia 2012 roku 6 uczniów Gimnazjum Integracyjnego i 6 uczniów szkoły podstawowej wraz z panią Beata Kowalczyk wzięło udział w eliminacjach powiatowych XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK.