Sprzątanie świata

Tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska” ruszyła pod hasłem  „KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…NIE ŚMIECę. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy chcieli zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Szacunek  do przyrody  nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, mieli okazję  zatroszczyć się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy i tereny otwarte osiedla Widok i najbliższych okolic . Skorzystały na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta, ale również my – to szansa dla nas na jesienny spacer po czystej okolicy!

Akcja „Sprzątania świata” miała miejsce Już 19-sty raz! Ma  ona nas zachęcać nie tylko do sprzątania, ale także do tego, by samemu nie śmiecić. W tym roku termin Polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypadał na 14 – 15 – 16 września.

Dostępność