Apel z okazji Święta Niepodległości

Data 11 listopada jest znana każdemu Polakowi. Właśnie tego dnia, 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Do dziś świętujemy to wydarzenie i jak co roku, w naszej szkole, podkreślamy ten dzień poprzez część artystyczną i odpowiedni strój. Od niedawna, do białych bluzek i koszul, przypinamy biało – czerwone kotyliony, które dodatkowo wskazują na patriotyczny charakter obchodzonego święta.

12 listopada, w poniedziałek, uczniowie klasy 6b, oraz Ic, Ib, IIc i IIIa gimnazjum, a także chór szkolny, pod opieką nauczycieli przygotowali apel poświęcony powstawaniu wolnego państwa polskiego.

Tworzenie państwa polskiego to nie tylko walka o granice, ale także wiele ważnych rozmów w gabinetach ówczesnych polityków i podejmowanie niełatwych decyzji. Do swego gabinetu zaprosili nas dzisiaj  I. Daszyński i Józef Piłsudski. W ich otoczeniu zobaczyliśmy także J. Moraczewskiego, T. Arciszewskiego, Z. Lubomirskiego i płk. E. Rydza – Śmigłego – niekwestionowanych bohaterów tamtych czasów. Aktorom – chłopcom z klasy Ic i II c gimnazjum, którzy wcielili się w ich role  – serdecznie dziękujemy za tę lekcję historii

Dostępność