Dzień osób Niepełnosprawnych

Dnia 3 grudnia 2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, uczniowie naszej szkoły przygotowali apel, dedykowany niepełnosprawnym kolegom i koleżankom, uczącym się w ZSI. „Mimo, że uczymy się w szkole integracyjnej, o integracji wiemy ciągle za mało” – usłyszeliśmy w słowie wstępnym. Apele i inne uroczystości, poświęcone idei integracji, znakomicie przybliżają wspomniane zagadnienia i pozwalają lepiej zrozumieć świat osób z niepełnosprawnością.

W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wielu uczniów, od najmłodszych, aż po gimnazjalistów. Przebojem apelu stała się piosenka pt.„Przyjaciel” w wykonaniu klasy IIa, występ taneczno-wokalny Błażeja Machaja i jego koleżanek z klasy VIc, występ taneczny dziewcząt z gimnazjum. Wszystkim bardzo spodobała się piosenka z wykorzystaniem języka migowego, zaprezentowana przez uczniów z klasy VIb. Prawdziwe talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy IVa, którzy na szkolnej scenie odegrali baśń pt. „Królewna Śnieżka”. Przedstawiciele Kółka Humanistycznego  (kl. IIb i IIc gimnazjum) zaprezentowali wiersze naszej niepełnosprawnej, nieżyjącej już koleżanki – Agnieszki Podkoń. Tego dnia nadano oficjalną nazwę Kątkowi Poetyckiemu, znajdującemu się  na stronie internetowej  naszej szkoły. Od dziś nosi on oficjalną nazwę: Katek Poetycki im. Agnieszki Podkoń. W apel włączył się także Wolontariat Szkolny i Redaktorzy Gazetki Szkolnej. Konferansjerami byli Paulina Kłąb (kl. VId) oraz Sebastian Olak (klasa IIa gim. ).

 Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie apelu – w szczególności p. M. Chadamik, E. Wacławek, A. Zglińskiej, T. Antoniak, D. Błażejewskiej, K. Rosińskiej i J. Michalak i E.Smolarek. Paniom A. Kędziorze i E. Lasce składamy podziękowanie za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i udostępnieniu sprzętu informatycznego.

Dostępność