Wyjazd uczniów naszej szkoły na mecz piłki siatkowej

W dniu 23.01.2013 czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w charakterze kibiców podczas meczu piłki siatkowej w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy PGE SKRĄ Bełchatów (Polska), a ARKASEM Izmir (Turcja). Opiekunami grupy byli: Marcin Sarna, Krzysztof Ciszewski, Monika Świerczyńska, Michał Kędziora, Joanna Szwajkosz.

„Od dłuższego czasu interesujemy się siatkówką. Kibicujemy zarówno polskiej reprezentacji, jak i PGE Skrze Bełchatów. Pewnego dnia zrodził się w nas pomysł, aby pojechać na mecz bełchatowskiej drużyny. Wraz z panem Marcinem Sarną wybrałyśmy odpowiedni termin i… udało się! Zebrałyśmy grupę chętnych osób i pojechaliśmy do łódzkiej Atlas Areny na mecz Skry Bełchatów z Arkasem Izmir w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Okazał się to być strzał w dziesiątkę! Trafiliśmy na emocjonujące 5-setowe spotkanie, które nasza drużyna niestety przegrała. W pojedynkach PGE Skry Bełchatów z Arkasem Izmir było 1:1, ponieważ wcześniej nasza drużyna wygrała na wyjeździe. Doszło więc do złotego seta, w którym emocje sięgnęły zenitu! Skra odpadła ostatecznie z Ligi Mistrzów, ale i tak jesteśmy z nich dumni! Mamy nadzieję, że nasza przygoda z siatkówką nie skończy się na tym jedynym meczu i jeszcze nieraz będziemy miały okazję doświadczyć na żywo siatkarskich emocji.„

Justyna Seliga klasa III B