Dzień Patrona

„Przyjaźń rodzi przyjaźń, życzliwość wywołuje życzliwość”… Autorka tych słów – Maria Grzegorzewska jest Patronem naszej szkoły. W tym roku, w kwietniu, przypadła 125 rocznica urodzin wybitnej nauczycielki, pedagoga, człowieka życzliwego innym – szczególnie niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy.

Rocznicę tę uczciliśmy szczególnie – obchodząc w naszej szkole Dzień Patrona, w całości poświęcony Marii Grzegorzewskiej.

W szkolnej uroczystości uczestniczyli wraz z nami zaproszeni Goście: Przedstawiciele Władz Miasta, Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie szkoły, Przedstawiciele skierniewickich placówek wychowawczo – opiekuńczych, pracownik naukowy Akademii Pedagogicznej w Warszawie i wielu innych, którym serdecznie dziękujemy za obecność, miłe słowa i ciepłe przyjęcie wszystkich naszych starań.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zebranych Gości i przedstawieniem przygotowanym przez uczniów i nauczycieli. Przez cztery pory roku, wraz z Lotosem – niezwykłym kwiatem szukającym przyjaciół – wędrowaliśmy przez rok szkolny, nasze  zwyczaje i tradycje. Tego dnia mieliśmy także okazję uczestniczyć w quizach i konkursach związanych z  życiem i dorobkiem naukowym Marii Grzegorzewskiej. Rozegraliśmy także zawody sportowe i walczyliśmy w klasach o statuetkę „Super 9”.

Z okazji naszego święta otrzymaliśmy wspaniałe prezenty. Jednym z nich jest reprint Konstytucji 3 Maja ofiarowany przez Marszalek Sejmu RP panią Ewę Kopacz. Pozostanie z nami w szkole już na zawsze.

Ten dzień był inny niż pozostałe w roku. Spędziliśmy miło czas ucząc się i bawiąc. Mieliśmy okazję pobyć ze sobą, mając w pamięci, że ideą integracji jest współistnienie i współdziałanie wszystkich: zdrowych i tych, którzy wymagają szczególnej opieki i wsparcia. Dzień Patrona  udał się znakomicie; bo „Wszystko jest tu na  piątkę ,  a w zasadzie na Dziewiątkę”.

Przy tej okazji chcieliśmy podziękować Sponsorom, bez pomocy których nasza uroczystość nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy w szczególności:

 •  Panu Tomaszowi Szymańskiemu

 reprezentującemu PZU S.A. Oddział Skierniewice

 •  Pani Annie Polit

reprezentującej PKO Bank Polski S.A. w Skierniewicach

 • Pani Beacie Fidrysiak

Kancelaria Notarialna w Skierniewicach

 • Panu Zbigniewowi Maratowi

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Marel”   w Dębowej Górze

 • Pani Janinie Placek, Panu Krzysztofowi Szafrańskiemu, Panu Bogdanowi Jaworskiemu

Firma maszyn ogrodniczych „Jagoda JPS” w Skierniewicach

 • Panu Bogdanowi Dudzie

Zakład Cukierniczy Lipce Reymontowskie

 •  Panu Wojciechowi Nicia

Cukiernia „Ciacholandia” w Skierniewicach

 • Pani Karolinie Antosik i Anecie Łyś

Salon Urody „Orchidea” w Skierniewicach

 • Pani Beacie Czyżewskiej

Fundacja „Chodźmy razem” w Skierniewicach

 •  Pani dr Barbarze Michalczuk

reprezentującej Instytut Ogrodnictwa  w Skierniewicach

 • Pani dr Lidii Sas-Paszt

reprezentującej Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach

 • Panu Leszkowi Trębskiemu

Prezydentowi Miasta Skierniewice

 • Panu Markowi Sikora

reprezentującemu Klub Sportowy Polonia

 

 

 DSC_0661

Czytaj więcej aby poznać wyniki konkursów sportowych

Poniżej przedstawiamy wyniki konkurencji sportowych „Superdziewiątka”

Gimnazjum

Szkoła podstawowa

 

Dostępność