Dzień Edukacji Narodowej

Trochę historii na temat bardzo miłego święta…

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą  jako Dzień Nauczyciela. Od 1982r.  obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela

 

dsc_0095

 

A jak obchodziliśmy  ten dzień  u nas w szkole?

 

Jak zawsze było uroczyście i miło.

 

Nauczyciele otrzymali życzenia i kwiaty, a przede wszystkim  prezent w postaci części artystycznej i koncertu życzeń,  który przygotowała Pani Urszula Rózga wraz z klasą Ic gimnazjum. Uczniowie z klasy I bardzo ładnie zaprezentowali swe talenty na szkolnej scenie.  Wystąpili także chłopcy z klasy IIIc gimnazjum.. Zaprezentowali krótki przerywnik artystyczny i w nowej odsłonie wyśpiewali  piosenkę Chóru Męskiego.

dsc_0122

 

Ciekawym akcentem dnia był quiz, który rozwiązywały drużyny poszczególnych klas. Dotyczył wiedzy na temat naszych nauczycieli. Dziś już wiemy, który nauczyciel z naszej szkoły jest najmłodszy, który gra w zespole muzycznym, a który oprowadziłby nas z łatwością po MalborkuJ.

Dzień zakończył turniej piłki siatkowej – Nauczyciele contra Uczniowie. Gra była zacięta , mecz emocjonujący i profesjonalny. W kuluarach mówi się, ze wygrana Nauczycieli była także częścią prezentu od Uczniów , z okazji Dnia Edukacji NarodowejJ.