Finał Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska

SONY DSC

12 października na Warszawskim Torwarze miał miejsce Finał IV Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska.W eliminacjach turnieju wzięło w sumie udział około 174 tysiące uczniów w dwóch kategoriach wiekowych , 10 -11 oraz 12-13 lat.  

 

Joanna Szwajkosz

Celem organizacji IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA było promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” .O wejście do ścisłego finału walczyli uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych pod wodzą Pana Adriana El –Warda. Skierniewicka drużyna reprezentująca rocznik 2002, w składzie Ernest Seroczyński, Bartosz Łysakowski, Kacper Karasek, Damian Makuch, Piotr Kłąb, Maksymilian Dymkowski oraz OliwierZbudniewek odniosła życiowy sukces plasując się na 11 miejscu w kraju. Dodatkowo, Kacper Karasek otrzymał nagrodę specjalną za najładniejszą bramkę finałowych rozgrywek. 11 lokata IV Turnieju Orlika jest bardzo dobrym wynikiem młodych piłkarzy, biorąc pod uwagę fakt, że w całych rozgrywkach o Puchar Premiera Tuska wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn.

Finał IV Turnieju Orlika nie mógł odbyć się bez całej rzeszy kibiców wspierających najlepsze drużyny. Zespół Szkół Integracyjnych otrzymał zaproszenie od organizatorów do wzięcia udziału w sobotniej imprezie. 22 uczniów reprezentujących klasy piąte pojechało na Torwar podziwiać najlepszych z najlepszych. Pod opieką Pani Joanny Szwajkosz i Pani Katarzyny Sokołowskiej dzieci miały możliwość przeżyć fantastyczną przygodę ze sportem. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji, w tym gry i zabawy, pamiątkowe koszulki oraz spotkania z polskimi sportowcami promującymi akcję „STOP ZWOLNIENIOM Z WF-U”. Tacy sportowcy jak Marek Plawgo, Marcin Lewandowski czy Tomasz Kucharski chętnie rozdawali autografy oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat lekcji wf-u. Zachęcali także do czynnego uprawiania sportu. Największym zaszczytem dla młodzieży było spotkanie z Panią Minister Joanną Muchą, która chętnie stanęła z całą reprezentacją ZSI do wspólnego zdjęcia. Gratulujemy piłkarzom z Zespołu Szkół Integracyjnych i mocno trzymamy kciuki żeby za rok również powtórzyli swój ogromny sukces.

Dostępność