Zbiórka elektrośmieci

SZANSA DLA SZKOŁY NA BEZPŁATNE POMOCE   DYDAKTYCZNE

 

Drodzy Rodzice!

Zachęcając rodzinę i znajomych do oddawania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz szkoły sprawiasz, że szkoła, do której uczęszcza Twoje dziecko, będzie mogła otrzymać atrakcyjne pomoce naukowe. Działając wspólnie, dajemy dzieciom szansę uczenia się w nowoczesnych warunkach!

                                 Szkoła Waszego dziecka  też  może być wyposażona w nowoczesne pomoce.  Stworzony przez ElektroEko –organizatora programu Fundusz Oświatowy daje szkołom szansę bezpłatnego wyposażenia placówek w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Mogą jednak korzystać z niego tylko szkoły aktywnie uczestniczące w progamie.                                                                                         

Fundusz Oświatowy zasilany jest ze zbiórek elektrośmieci (wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne zasilane prądem lub bateriami – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki itp., a także zużyte świetlówki).

Dlatego jednym z istotnych zadań szkoły jest zachęcanie mieszkańców miasta do oddawania  elektrośmieci, za które przekazywane są kupony. Za zebrane kupony szkoła otrzymuje punkty, a te z kolei może wymieniać na wybrane pomoce dydaktyczne z „Katalogu Pomocy Szkolnych”.

Pomóż szkole korzystać z Funduszu Oświatowego!

·       Zbieraj elektrośmieci  i przekaż je szkole.

·       Szkoła otrzyma za nie kupony, które wymieni na nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Fundusz nie ma ograniczeń, zależny jest od zebranej masy elektrośmieci, dlatego też tak ważne jest, aby Rodzice aktywnie wspierali szkoły, do których uczęszczają ich dzieci. Wystarczy oddać gromadzone w domu elektrośmieci oraz zachęcić rodzinę i przyjaciół, by także dołączyli się do zbiórki. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci” i powołany Fundusz Oświatowy są niepowtarzalną szansą dla polskich szkół.

Zachęcamy Was Rodziców do aktywnego włączenia się do programu.

Pierwsza zbiórka elektrośmieci:

 7 listopada 2013r. (w godz. 8.30 – 16.30)