Uczniowie klasy IIb w Bibliotece Pedagogicznej oraz w Urzędzie Rady Miasta

 

1384258037587

12 listopada zajęcia uczniów klasy II b miały miejsce poza terenem szkoły.

 

D. Pustelnik  A. Tomaszewska  

Najpierw  udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia edukacyjno-zabawowe  pod hasłem „Urodziny misia”. Po  tym spotkaniu, na zaproszenie mamy Oli, jednej z uczennic, złożyliśmy wizytę w Biurze Rady Miasta Skierniewice. Rozmawialiśmy  o szkole  z prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego Panią Urszulą Adamczyk. Spotkania po raz kolejny poszerzyły naszą wiedzę o ważnych instytucjach i ich  funkcjach w życiu naszego miasta.  

Na urodzinowym spotkaniu dzieci przypomniały historię pluszowego misia i słuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz oglądały film. Dużo radości wniosły zabawy z elementem rywalizacji oraz układanki misiów w grupach. Na zakończenie ciekawych zajęć każdy wykonał pracę plastyczną.

Natomiast podczas wizyty w Biurze Rady Miasta poznaliśmy obowiązki pracowników biura oraz zadania Rady Miasta .Odwiedziliśmy salę konferencyjną- miejsce spotkań rady miejskiej. Wyjaśnialiśmy  trudne słowa.
W czasie spotkania z Panią Urszulą Adamczyk zadawaliśmy pytania związane ze szkołą,  zwiedziliśmy salę klubu nauczyciela.

1384259411806

Byliśmy bardzo zadowoleni z pamiątek, które otrzymaliśmy po spotkaniach.