VI Igrzyska szkół Podstawowych w pływaniu

IMG_3447

Jak co roku skierniewicka pływalnia gościła reprezentacje szkół podstawowych, które zmagały się o tytuł najlepszej w kolejnych już szóstych Skierniewickich Igrzyskach Szkół Podstawowych w Pływaniu. 

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach, którzy wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji NAWA i przy współpracy Urzędu Miasta Skierniewice oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „NAWA Skierniewice” bardzo sprawnie przeprowadzili rywalizację. Zawody objęte patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego, mobilizowały do osiągania wysokich wyników sportowych. Igrzyska miały na celu prócz popularyzacji pływania wśród uczniów, integracji zespołów, kształtowania właściwych nawyków, zachowań i postaw, podsumowanie miejskiego programu powszechnej nauki pływania „Jak Ryba w Wodzie”. Zawody były również znakomitą formą nie tylko wysokiej rywalizacji ale również zabawy w „mikołajkowej” atmosferze. Uczniowie zmagali się zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i zespołowych – sztafetach w stylu dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Wiele radości jak zawsze przyniosły starty najmłodszych uczestników, dla których były pierwsze zawody i pierwsze emocje związane ze startami pływackimi. Rekordowo duża liczba zawodników w konkurencjach świadczyła o ogromnym zainteresowaniu uczniów skierniewickich szkół pływaniem.

plyw034

 

IMG_3494

 

Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja naszej szkoły  uczniowie „dziewiątki” obronili tytułu osiągnięty przed rokiem gromadząc w tym roku na swoim koncie 458 punków, wyprzedzając reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 4 (251 punktów) i Szkoły Podstawowej im Ks. St. Konarskiego (248 punktów). W klasyfikacji medalowej również nasi uczniowie nie mieli sobie równych – zwyciężyli z dorobkiem 51 medali – 21 złotych, 13 srebrnych i 17 brązowych. Wszystkim naszym reprezentantom ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

uczestnicy_statystyka

punktacja_druzynowa

ranking_medalowy

sztafeta_mikolajkowa_wyniki

medalisci_wg_szkol

medalisci_wg_konkurencji

wyniki_konkurencji

Dostępność