I runda wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików

plyw

W dniu 04.03.2014 na skierniewickiej pływalni rozegrana została I runda wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików. Do Skierniewic w liczbie 291 zjechali najlepsi pływacy z województwa łódzkiego, wśród nich oczywiście nie zabrakło naszych reprezentantów. Trzynaścioro naszych uczniów dzielnie walczyło w poszczególnych konkurencjach zdobywając dla Skierniewic, aż sześć medali! Ten najcenniejszy – złoty, przypadł łupem Bartoszowi Stefanowskiemu w konkurencji 50m stylem motylkowym. 

Opiekunowie: Marcin Sarna, Artur Zakrzewski

Pierwsze miejsce wywalczyła również nasza sztafeta chłopców w konkurencji 4x50m stylem zmiennym, w której wystąpili: Bartłomiej Kaczor, Kacper Krakowiak, Bartosz Stefanowski. Srebrne medale zawisły na szyjach naszych uczniów, którzy wystartowali w konkurencji zespołowej 4x50m stylem zmiennym w kategorii młodzika – Aleksa Tarnowskiego oraz Igora Smolczewskiego. W konkurencjach indywidualnych drugie miejsca zajęli: Bartłomiej Kaczor w konkurencji 50m stylem motylkowym kategorii dzieci i Aleks Tarnowski również w konkurencji 50m stylem motylkowym w kategorii młodzik. Brązowy medal w konkurencji 200m stylem zmiennym wywalczył Kacper Krakowiak. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wspaniałych występów oraz życzymy powodzenia w następnych rundach.

 

Czytaj więcej na dzienniksierniewicki.pl