Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów

 

img003

W dniach 07-09.03.2014 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodnicy 14-letni walczyli o miano najlepszych w Olsztynie, zaś ich starsi koledzy rywalizowali w Gliwicach. Zarówno w Olsztynie, jak i w Gliwicach wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie, zarówno 14-latowie jak i 15-latkowie na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach kwalifikowali się do ścisłych finałów i walczyli o najwyższe miejsca Mistrzostw Polski.

Opiekunami uczniów są: Marcin Sarna i Artur Zakrzewski

Najwyższą lokatę, a zarazem medal Mistrzostw Polski wywalczył uczeń klasy I A naszego gimnazjum Kacper Orzechowski, który to w przepięknym stylu dopłynął do mety na trzecim miejscu. Bardzo wysoki poziom rywalizacji w stylu klasycznym spowodował, że wspaniały wynik jaki osiągnął Kacper 2:24,58 w tym roku pozwolił na zdobycie tylko brązowego medal, gdzie rok temu bezapelacyjnie wynik ten dawał złoty medal. (200m stylem klasycznym – złoty medal 2013 – 2:27,05). Popularny „Orzech” w rywalizacji zarówno na dystansie 50m jak i 100m stylem klasycznym zajmował miejsca zaraz za podium, a w konkurencji 100m stylem motylkowym zajął miejsce ósme. Również w stylu klasycznym bardzo wysokie lokaty zajmowała również uczennica klasy I A Kornelia Walz, która to była szósta na dystansie 200m oraz dziesiąta na dystansie 100m. Kornelia wystąpiła również w finałach konkurencji 50m stylem klasycznym (siedemnaste miejsce) oraz w konkurencji 100m stylem zmiennym (czternaste miejsce). Pierwszy w karierze finał A, ma za sobą również Bartosz Brodowski uczeń klasy I B , który to po raz pierwszy w życiu wystąpił w konkurencji 200m stylem motylkowym i od razu zakwalifikował się do dziesiątki najlepszych juniorów w Polsce. Bartosz wystąpił również w finałach B w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym zajmując kolejno w nich 9 i 3 miejsce.

W Gliwicach najbliżej zdobyczy medalowych był Julian Dudek uczeń klasy II b gimnazjum, który w konkurencji 100m stylem dowolnym zajął ósme miejsce w finale A zaś w konkurencji 200m stylem dowolnym dopłynął w finale B na drugiej pozycji na trzecim miejscu uplasował się w finale B w konkurencji 50m stylem dowolnym. W Gliwicach wystąpił również Michał Wacławek.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy osiągnięć podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14 i 15-letnich i oczekujemy emocji związanymi ze startami trzecioklasistów, którzy do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski przystąpią już w najbliższy weekend.

 

img003

img001img004img006img005