Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka 2013/2014

20140327_120154

W czwartek (27.03.2014), szkoły gimnazjalne zakończyły swoje zmagania w Skierniewickiej Szkolnej Lidze Pływackiej 2013/2014. W ostatniej, III edycji uczestnicy musieli wykazać się nie tylko zdolnościami pływackimi, ale również wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanach zagrożenia życia lub zdrowia, bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą. 

Opiekunowie: Marcin Sarna, Artur Zakrzewski, Aneta Sarna

20140327_120142

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając całą ligę.

W poszczególnych konkurencjach nasi uczniowie zdobywali medale indywidualnie:

Kornelia Walz – złoty w konkurencji 50m stylem dowolnym

Julian Dudek – złoty w konkurencji 50m stylem dowolnym

Katarzyna Sarna – złoty w konkurencji 50m stylem grzbietowym

Kamila Puchalska – złoty w konkurencji 50m stylem klasycznym

Kacper Orzechowski – złoty w konkurencji 50m stylem klasycznym

Klaudia Soliwoda – srebrny w konkurencji 50m stylem dowolnym

Bartosz Brodowski – srebrny w konkurencji 50m stylem grzbietowym

Kaja Dudek – brązowy w konkurencji 50m stylem grzbietowym

Krzysztof Kowalczyk – brązowy w konkurencji 50m stylem dowolnym

W konkurencjach zespołowych medale wywalczyli:

Katarzyna Sarna z Kornelią Walz – złoty w konkurencji ratowanie z bojką

Kamila Puchalska z Klaudią Soliwodą – srebrny w konkurencji ratowanie z bojką

Julian Dudek z Kacprem Orzechowskim – złoty w konkurencji ratowanie z bojką

Bartosz Brodowski z Krzysztofem Kowalczykiem – brązowy w konkurencji ratowanie z bojką

W konkurencjach sztafetowych nasi zawodnicy zwyciężali w każdej konkurencji!

W konkurencji wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą zwyciężyła również nasza drużyna w składzie:

Julia Wacławska, Monika Żarczyńska, Damian Woliński, Weronika Klimczak.

W klasyfikacji generalnej po trzech edycjach SSLP, w kategorii Szkoły Gimnazjalne zwyciężyła nasza drużyna – Zespołu Szkół Integracyjnych (763 pkt.), na miejscu drugim uplasował się Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego (647 pkt.), a na trzecim Gimnazjum Nr 1.

Pełny skład zwycięskiej reprezentacji ZSI: Kaja Dudek, Katarzyna Sarna, Julian Dudek, Marta Wrzodak, Joanna Dziąg, Julia Dziąg, Kacper Orzechowski, Kornelia Walz, Kamila Puchalska, Bartosz Brodowski, Krzysztof Kowalczyk, Iga Kowalczyk, Piotr Skrzypiński, Kamil Rózga, Julian Białkowski, Michał Skrzypiński, Małgorzata Kłopocka, Jakub Stefanowski, Alicja Marchel, Marcel Tyjon, Sandra Staniak, Julia Wacławska, Monika Żarczyńska, Damian Woliński, Weronika Klimczak.

Dostępność