Obchody Dnia Patrona w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach

28 maja w Zespole Szkół integracyjnych w Skierniewicach po raz kolejny uroczyście obchodzono Dzień Patrona, którym jest Maria Grzegorzewska. W tym roku przesłaniem Święta Szkoły była łacińska sentencja „Przez trudy do gwiazd”.

Zaproszeni goście – wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy swoją postawą i działalnością pokazali, że sukces można osiągnąć pomimo barier fizycznych i psychicznych, które niejednokrotnie utrudniają dotarcie do zamierzonego celu.

Zaplanowane imprezy miały na celu promowanie postawy życzliwości i bezinteresownej pomocy wobec osób niepełnosprawnych, podkreślanie osiąganych przez nich sukcesów, wzbudzanie motywacji do pokonywania własnych ograniczeń oraz integrowanie społeczności szkolnej.

Odzwierciedleniem tych działań było m.in.  rozstrzygnięcie konkursów: „Kolega na medal”, w którym nagrody otrzymali uczniowie wyróżniający się szczególną troską wobec niepełnosprawnych kolegów oraz Miejskiego Konkursu Plastycznego „W świecie roślin i zwierząt”, w którym wzięli udział niepełnosprawni uczniowie.

Uroczystość Dnia Patrona uświetniły konkurencje sportowe, „ciekawe lekcje” oraz piękna część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły.

20140528_103216

Czytaj na skierniewice.naszemiasto.pl

Fundacja Akademia Integracji

Dostępność