Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w Pływaniu

debica_3

 

W dniach 04-06 lipca w Dębicy odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w Pływaniu. Na 50-cio metrowej pływalni do zmagań przystąpiło 540 zawodników, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Kornelia Walz, Kacper Orzechowski, Bartosz Brodowski i Krzysztof Kowalczyk. Czworo utalentowanych pływaków – uczniów ZSI, popisało się znakomitymi wynikami oraz wieloma miejscami w finałach Mistrzostw Polski.

Opiekunowie: Marcin Sarna i Artur Zakrzewski
 

Zdecydowanie najlepsze wyniki odnotował Kacper Orzechowski, który aż czterokrotnie wywalczył awans do popołudniowych finałów. Kacper już pierwszego dnia zajął znakomite 4 miejsce w finale na 400 metrów stylem zmiennym 4:58,71. W tej samej konkurencji Kornelia Walz była 12 miejsce 5:35,84. Następny dzień był bardzo pracowity dla Kacpra. W finale A na dystansie 200 m stylem klasycznym zajął bardzo wysokie 5 miejsce 2:28,68, niespełna po kilkunastu minutach przerwy rywalizował w Finale B w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym osiągając 10 miejsce. Tego samego popołudnia Kornelia Walz była druga w finale B 200 klasykiem 2:49,23. Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Kacper Orzechowski zajął 6 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym 1:11,01 tym samym potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki w stylu klasycznym w Polsce. Warto zauważyć, że czasy które uzyskał Kacper w latach poprzednich gwarantowały medale na Mistrzostwach Polski. Poza Kacprem i Kornelią , do finału awansował także Bartosz Brodowski. „Broda” uplasował się na 13 miejscu w jednym z najcięższych dystansów  jakim jest dystans 200 m stylem motylkowym 2:23,53, ponadto zajął 30 miejsce na 100 oraz 23 miejsce na dystansie o połowę krótszym również w stylu motylkowym. Na Mistrzostwach znakomicie rywalizował również Krzysztof Kowalczyk, który do Skierniewic przywiózł wartościowe rekordy życiowe. Całej naszej drużynie gorąco gratulujemy i życzymy udanych wakacji.     
debica_8

orzech

Dostępność