Kampania społeczna: Cała Polska myje ręce

O tym, jak ważne są czyste ręce nasi uczniowie mieli okazje dowiedzieć się 12 stycznia 2015 roku od koordynatorów kampanii społecznej Cała Polska Myje Ręce, którzy odwiedzili naszą szkołę. Umytych zostało 566 rąk 283 dzieci z klas 1-3 czyli aż 2830 czystych paluszków jednego dnia! Oficjalnie dołączyliśmy do grona czystych rąk!

Dzień rozpoczął się od prelekcji, na której organizatorzy kampanii uczyli dzieci dlaczego mycie rąk jest tak ważne, jakie są skutki zaniedbania higieny dłoni i gdzie jest najwięcej zarazków. Oprócz tego uczniowie zostali zaangażowani w czytanie wierszyków i naukę prawidłowego mycia rąk. Po skończonym apelu organizatorzy odwiedzili każdą klasę by powtórzyć najważniejsze informacje, wręczyć naklejki, które mają im przypominać o dbaniu o higienę dłoni i co najważniejsze – by umyć wspólnie ręce w łazience. Ta część była niezwykle entuzjastycznie odebrana przez uczniów naszej szkoły, którzy z chęcią nauczyli się jak prawidłowo wyszorować dłonie.
Na pamiątkę dostaliśmy, poza naklejkami z głównymi bohaterami kampanii – Zenonem i Januszem, również instrukcje poprawnego mycia rąk, które od poniedziałku wiszą w każdej łazience naszej szkoły! Dziękujemy za wizytę!

Dostępność