Finał Wojewódzki SZS Sztafety Pływackie

Historycznym sukcesem dla naszej szkoły zakończyły się Finały Wojewódzkie w Rywalizacji Sztafet Pływackich Szkolnego Związku Pływackiego. W dniu 16.04.2015 (czwartek) na skierniewickiej pływalni rywalizowały najlepsze zespoły sztafetowe reprezentujące szkoły z całego województwa. Każda drużyna, aby móc wystartować w finale musiała przebrnąć przez gęste sito eliminacji najpierw powiatowych następnie rejonowych aby w końcu móc walczyć o medale w finałach. Wśród tych najlepszych aż cztery zespoły reprezentowały naszą szkołę, po dwie drużyny jedna dziewcząt druga chłopców rywalizowały zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjów.

Nauczyciele: Aneta Sarna, Marcin Sarna, Artur Zakrzewski

Sztafeta dziewcząt ze szkoły podstawowej płynąc w składzie: Maja Wojenka, Joanna Świderska, Nikola Bird, Katarzyna Matyjek, Zuzanna Jędrzejczak, Angelika Lipińska, Oliwia Węgrzynowicz, Weronika Zalewska, Zuzann Filipiak, Zuzanna Orłowska, Weronika Korzeniewska, Wiktoria Czapnik zajęła IV miejsce. Sztafeta chłopców ze szkoły podstawowej płynąc w składzie: Kamil Goździk, Gracjan Kostański, Filip Balkiewcz, Filip Antosik, Kuba Lesiński, Wiktor Wieprzkowicz, Szymon Korzeniewski, Bartek Kaczor, Bartek Stefanowski, Kacper Krakowiak, Mikołaj Białkowski, Kacper Ławniczak wywalczyła III miejsce otrzymując wspaniały puchar, a i każdy uczestnik brązowej sztafety otrzymał medal. Sztafeta dziewcząt z gimnazjum płynąca w składzie: Kamila Puchalska, Kornelia Walz, Kaja Dudek, Julia Dziąg, Joanna Dziąg, Marta Wrzodak, Katarzyna Lipińska, Iga Kowalczyk, Angelika Owczarek, Karolina Wrąbel, Alicja Marchel wywalczyła IV miejsce przegrywając miejsce na podium o przysłowiową długość paznokcia. Sztafeta chłopców z gimnazjum po zaciętej walce z zespołami reprezentującymi miedzy innymi szkoły z klasami pływackimi dopłynęła do mety na drugim miejscu, a tym samy wywalczyła tytuł wicemistrzów województwa. Srebrna sztafeta płynęła w składzie: Julian Dudek, Michał Wacławek, Juliusz Białkowski, Bartosz Brodowski, Kacper Orzechowski, Aleks Tarnowski, Igor Smolczewski, Bartosz Gruda, Jakub Stefanowski, Michał Skrzypiński, Aleksander Nowak, Krzysztof Kowalczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

image003

image001

image002