Piłka ręczna

Piłka ręczna staje się coraz popularniejszą dyscyplina sportu w naszym kraju. Dzięki wielkim sukcesom naszych szczypiornistów, oraz coraz śmielszych występach naszych reprezentantek płci pięknej rośnie zainteresowanie tą grą wśród młodzieży z naszej szkoły :)

Ten fakt cieszy oczywiście nauczycieli wychowania fizycznego. Tym bardziej, że idą za tym coraz to lepsze wyniki sportowe. Warto przypomnieć sukces dziewcząt z klas 4-6 Szkoły Podstawowej i ich bardzo wysokie.

K. Ciszewski

image001 image002 image003 image004IV m na Etapie Wojewódzkim Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego (Pabianice) zdobyte w marcu bieżącego roku.

Zespół Szkół Integracyjnych w Skierniewicach może pochwalić się również dużymi osiągnięciami w tej dziedzinie, w trwającym obecnie roku szkolnym 2015/16. I tak nasze reprezentacje zajmowały kolejno:

Szkoła Podstawowa Dziewczęta – II m w etapie powiatowym (Skierniewice).

Szkoła Podstawowa Chłopcy – I m w etapie powiatowym i II m w etapie rejonowym (Rawa Mazowiecka). 

Chłopcy nie wygrali pierwszego miejsca mimo tego, że w finale zremisowali z 4:4 z SP Boguszyce. Powodem był gorszy bilans bramek w spotkaniach z wcześniejszymi przeciwnikami.  Warto podkreślić, że nasi uczniowie rozprawili się po drodze do finału z SP Kowiesy, Sp 9 Kutno, Sp 2 Łowicz, SP 1 Rawa Mazowiecka.

Gimnazjum Chłopcy – II m zawody powiatowe (Skierniewice).

Gimnazjum Dziewczęta – I m zawody powiatowe (Skierniewice), II miejsce zawody rejonowe (Kutno).

Gratulujemy oczywiście wszystkim uczniom i uczennicom Zespołu Szkół Integracyjnych w Skierniewicach i dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy każdego dnia dokładają swoje „cegiełki” do kolejnych wspaniałych sukcesów sportowych naszych sportowców!!!

Dostępność