VIII Skierniewickie Igrzyska Szkół Podstawowych w Pływaniu‏

W dniu 11 grudnia nasza szkoła była organizatorem VIII Skierniewickich Igrzysk Szkół Podstawowych w Pływaniu pod Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Zawody zgromadziły 330 uczniów skierniewickich szkół chcących rywalizować w szeregu konkurencjach pływackich, wspaniała atmosfera oraz wysoki poziom rywalizacji sprawiły, że tegoroczne igrzyska na długo pozostaną w pamięci zarówno uczestników jak i kibiców. Zawody oficjalnie otworzył wiceprezydent miasta Jarosław Chęcielewski, który również w asyście przedstawicieli sponsorów – firmy FUNGIS oraz gospodarza pani dyrektor Marioli Oporskiej wręczał dla najlepszych pływaków medale i nagrody. W rywalizacji wzięły również udział dzieci niepełnosprawne, dla których organizatorzy przygotowali specjalną konkurencję, w której każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Wszyscy uczniowie klas I, dla których był to pierwszy start w zawodach pływackich otrzymali pamiątkowe dyplomy. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli w sumie 38 medali (22 złote, 11 srebrne i 5 brązowych) co przełożyło się na zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji szkół. Należą się wielkie gratulacje naszym uczniom szkoły podstawowej za wspaniałe osiągnięcia sportowe, zaś gimnazjalistom podziękowania za pomoc w organizacji zawodów.

WYNIKI KONKURENCJI

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

STATYSTYKA MEDALOWA

Dostępność