NASI UCZNIOWIE W FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU!!!

Podczas rozgrywanych w dniach 4-6 i 11-13 marca Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu nasi uczniowie odnieśli szereg sukcesów. Uczennica klasy III gimnazjum Kornelia Walz kwalifikowała się trzykrotnie do ścisłych finałów mistrzostw w konkurencji 100m stylem zmiennym oraz 50m i 100m stylem klasycznym.

M.Sarna

Najwyższe lokaty wywalczyła w konkurencjach 100m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym plasując się na trzeciej pozycji w finale B, w konkurencji 100m stylem klasycznym Kornelia zajęła miejsce ósme. Bartosz Brodowski, kolega Korneli z tej samej klasy wspaniale popłynął w konkurencji 200m stylem motylkowym – zajmując dziewiąte miejsce w finale A, Bartosz był również czwarty w finale B w konkurencji 100m stylem motylkowym. Dwukrotnie awansował do finałów Maciej Zarzycki uczeń klasy I gimnazjum, Maciek w konkurencji 200m stylem klasycznym zajął ósme miejsce w finale B, zaś na dystansie 100m również stylem klasycznym zajął miejsce dziewiąte w finale B. W zimowych mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu rywalizowali również: Weronika Korzeniewska, Kacper Ławniczak, Aleksander Nowak, Igor Smolczewski i Aleks Tarnowski – wszystkim naszym uczniom startującym w mistrzostwach – gratulujemy bardzo dobrych wyników.