„Tradycje kulinarne w krajach anglojęzycznych”

W dniu 8 marca b.r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego pod hasłem „Tradycje kulinarne w krajach anglojęzycznych”. Była to już piąta edycja tego konkursu, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skierniewice. Nasza szkołę godnie reprezentowała czteroosobowa drużyna uczniów klas V i VI w składzie: Aleksandra Jańczuk (kl. Vc), Mikołaj Pruszkowski (kl.Vc), Maja Bird (kl. VIa) oraz Radhika Kowara (kl.VIa).

Do zadań uczestników konkursu należało, między innymi, rozwiązanie testu sprawdzającego poziom wiedzy z zakresu kulinariów oraz samodzielne przygotowanie wybranej przez siebie typowej brytyjskiej potrawy. Nasza drużyna podbiła serca jurorów opracowanym przez siebie i własnoręcznie wykonanym przepisem na typowe brytyjskie śniadanie. Szkoła uzyskała III miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulacje dla uczestników !!!

M. Zielińska

Dostępność