Klasy IIf i IIb na wycieczcie w Warszawie

11 maja uczniowie z klasy IIf i IIb były na wycieczce w Warszawie.

Podczas warsztatów w Pijalni Czekolady E. Wedel dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada, poznały historię wedlowskiej fabryki, dekorowały czekoladą torcik i dokonały degustacji czekolady z bitą śmietaną i lentylkami. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach oraz słodki upominek.

E. Smolarek, M. Biernat, B. bieniewicz

W czasie długiego spaceru z przewodnikiem po Starówce ,,szlakiem baśni i legend” dzieci podziwiały Zamek Królewski, mury obronne z Barbakanem, kolumnę Zygmunta i szukały śladów postaci z legend- Bazyliszka i Syrenki. Spacerując Krakowskim Przedmieściem widziały pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dużo emocji u dzieci wzbudził pobyt w Łazienkach Królewskich. Uczestniczyły tam w rejsie gondolami a spacer po pięknie utrzymanym parku i spotkania z wiewiórkami, gołębiami i pawiami królewskimi dostarczyły dzieciom mnóstwo radości. Wycieczka była niezwykle udana i pozostawiła wiele niezapomnianych wrażeń.

Dostępność