Podsumowanie projektu czytelniczego w klasach 4-6

W ramach zaliczenia projektu czytelniczego uczniowie klas IV-tych przygotowali podobizny bohaterów „Doliny Muminków” w postaci figurek wykonanych dowolną techniką, uczniowie klas V-tych portrety Marka Piegusa na kartce sztywnego papieru o formacie A3, a klasy VI-te lapbooki poświęcone głównemu bohaterowi, Harremu Potterowi.

Wszystkie działania uczniów były nagradzane ocenami. Punktem kulminacyjnym projektu było wręcznie dyplomów i drobnych nagród najbardziej zaangażowanym uczniom z klasy IVA i IVC. Przy okazji realizacji projektu w naszym uczniowskim gronie ujawniły się niezwykłe talenty oratorsko-aktorskie (Mikołaj Stempniak, Miłosz Stachlewski) oraz plastyczne (Lena Gola, Gracjan Kostański, Dawid Czapnik, Natalia Zglińska, Katarzyna Śliwińska)

Projekt czytelniczy okazał się bardzo ciekawym i przydatnym działaniem edukacyjnym, w które zaangażowało się wiele dzieci. Cel został osiągnięty. Może nie wszyscy szturmem ruszą do biblioteki, może nie wszyscy wypożyczą książkę, ale z pewnością wszyscy będą wiedzieli, dlaczego warto po nie sięgać.

Wystawa prac odbędzie się w październiku 2016, podczas miesiąca bibliotek.

SAM_0624

SAM_0628 SAM_0623 SAM_0621

Dostępność