Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach funkcjonuje od 1995 roku. Jest jedyną szkołą integracyjną na terenie naszego miasta. Uczą się w niej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zawody Powiatowe Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI, CHŁOPCY Z „BRĄZEM”

Ze świetnej strony pokazały się reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły podstawowej w zawodach powiatowych Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej.

Dziewczyny by zdobyć tytuł Mistrza Skierniewic musiały w ostatnim meczu zwyciężyć różnicą aż pięciu bramek. Do połowy spotkania z SP 5 nasze piłkarki wygrywały co prawda 2:1, jednak wyrównana gra  dawała małe szanse na wysokie zwycięstwo dające pierwsze miejsce i awans na zawody rejonowe. Druga odsłona meczu to huraganowe kontrataki naszych dziewcząt i po emocjach do ostatnich minut oraz walce o każdą piłkę wygrywamy 6:1 i tym samym zdobywamy złote medale.

Nieznacznie gorzej zaprezentowali się w swoich zawodach chłopcy, którzy z bilansem 1 zwycięstwo, jedna porażka zajęli trzecie miejsce w powiecie.